Koroonaajal hägustunud piirid kodu- ja tööelu vahel võivad meid üsna haavatavaks teha. YIT värske uuring näitab, et koguni iga kümnes eestimaalane tunneb oma kodu pärast külaliste ees häbi. Eriti puudutab see kuni 30aastaseid noori.
- Kortermaja Rakveres. Foto: Kristjan Ojang
Koduhäbi põhjuseid võib olla mitu – kolletunud koridorilagi, väsinud tapeet, vana mööbel või kulunud põrand. Koduomanikes võib stressi tekitada ka maja ning hoovi väljanägemine ning ebameeldiv lõhn koridoris, millesse eriti üürilisena on raske miskit parata, sest selles positsioonis ei ole lubatud või mõistlik oma raha parandamise alla panna.
Seotud lood
Pankade poolt pakutavad laenutingimused on üha enam tekitamas olukordi, kus kiiremaks asjaajamiseks tehakse kinnisvara müüjatele ettepanekuid järelmaksulepingute sõlmimiseks. Esiti ahvatlevana tunduv võimalus pikalt müügis olnud korter või maja lõpuks ära müüa sisaldab sellise lepingu puhul aga mitmeid riske.
Kui korterite müügihinnad on teinud suure tõusu, siis kallimaks on läinud ka üürikorterid. Rakvere kõrval on üüriturg elavnenud ka väiksemates linnades ja magalates.
Oleme muutunud elektrist sõltuvaks, ehkki Rakvere kandis on elektri imeväge nauditud vaid sadakond aastat. Elektri hinnatõus lööb valusalt igaühe rahakoti pihta ja selle mõju pole kaugeltki veel selge. Lääne-Virumaa Uudised uuris ettevõtjatelt ja lihtsatelt inimestelt, kuidas on elektri hinnatõus nende elu mõjutanud.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.