Iga aastavahetus toob päästjatele hulganisti pürotehnikaga seotud väljakutseid. Mõtlematu tegutsemise tagajärjel saab viga nii inimesi kui ka vara.
- Pürotehnikaga tuleb ettevaatlikult ümber käia. Ja parem on jätta pauk üldse tegemata. Foto: Andras Kralla
Aastavahetus läheneb ning tulešõuarmastajad on oma vaimu valmis pannud ning ootavad pikisilmi, mil saab soetatud pürotehnikat taevasse lasta.
Peomeeleolu ja tihtilugu ka eelnevalt tarbitud vägijook lülitavad välja instinktiivse enesealalhoiutungi ning õnnetused on kiired tulema.
„Pürotehnika ja alkohol ei käi kokku. Julge panna käsi ette ka teisele alkoholi tarbinud inimesele, kes plaanib paugutada. Kõik lõhkekehad ja ka ilutulestiku raketid kujutavad endast ohtu. Igasugust lõhkematerjali peab käsitsema ülima ettevaatlikkusega ja kindlasti peab lastel puuduma sellele ligipääs,“ sõnas Põhja-Eesti pommigrupi juhataja Raido Taalmann.
Kõige ohutum on ilutulestikku üldse mitte teha. Nii säästame loomi ja inimesi mürasaastusest, hoolime keskkonnast ning hoiame ära pürotehnika tõttu tekkida võivaid õnnetusi. Samuti, arvestades meie uut reaalsust, ei ole ilutulestiku tegemise tarbeks kogenemine sugugi hea mõte.
Seotud lood
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.