Eestimaa Talupidajate Keskliit ja Eesti Aiandusliit pöördusid koalitsioonierakondade poole ettepanekuga luua võimalus põllumajandustootjatel osta elektrienergiat börsiväliselt õiglaste hindadega, mis põhineksid elektritootmise kuludel ja tootja põhjendatud kasumil.
"Praegune elektribörsis süsteem, mis suuresti kujundab elektri hindasid on ebaõiglane ja ebamõistlik," ütles Eesti Aiandusliidu tegevjuht Raimond Strastin „Kui aktsiabörsidel toimuvad tehingud kokkuleppe hinnaga, ehk juhul kui pakkuja müügihind ja ostja ostuhind kokku langevad, siis meie elektribörsil määrab hinna viimane pakkuja, mis loob võimalused hinnamanipulatsioonideks ning toob tarbijatele kaasa ebamõistlikult kõrge elektrihinna,“ selgitas Strastin.
Seotud lood
Energiahindade tõusu leevendamiseks on riik välja töötanud kolm meedet kogumaksumusega 192 miljonit eurot, teatas valitsus.
Eesti Energia hinnakujundus ei vasta mingisuguselegi loogikale. See ei ole turumajandus, see on riiklik röövmajandus, kirjutab AQVA Hotelsi tegevjuht Roman Kusma.
Päikesepaneelid tõstavad kinnisvara hinda
Kõrge elektri hind meelitab inimesi alternatiivse isetootmise juurde: päikesepaneelidega tegelevad ettevõtjad tunnistavad, et huviliste arv on pärast üüratu elektriarve kättesaamist mitmekordistunud.
Vähemalt 5 protsenti, aga mõnikord ka koguni 25 protsenti on toidu- ja joogitootjad juba pidanud hindu tõstma ning arvestades kasvavaid kulusid, näevad kõik, et tuleb veelgi tõsta.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.