Pandeemia algus ärgitas Rakvere tippjuuksurit tegema oma elus olulist pööret. Ta otsustas osta ära Eedeni Aia.
- Selle aasta meestemood näeb ette nn mullet lõikust, mida ka Rakvere staarjuuksur Vladimir Volodin ise kannab. Foto: Katrin Kivi
Vladimir Volodin on Eesti mõistes staarijuuksur, kellel täitub veebruaris 20 aastat sellest ajast, kui ta käärid pihku võttis. Selle mehe juuksurikarjäär on täis põnevaid momente. Alustuseks sellest, kuidas ta üldse sattus sellise ameti peale.
„Olin 23aastane, töötasin valvurina ja mõtlesin, et mida ma oma eluga peale hakkan,“ meenutas praegune staarjuuksur algusaegu. „Olin kindel, et ma ei taha eluaeg ainult valvata. Lambist tuli mõte ja läksin õppima maniküüri ja meiki, ka kosmeetiku tööd tegin veidi – toona polnud erilist haridust selleks vaja.“
Õige pea sattus Vladimir Volodin kokku tolleaegse Rakvere tipptegija Irina Saarega, kes õpetas teda juukseid lõikama.
Irina Saar, kes praegu elab Saksamaal ja teeb endiselt juuksuritööd, oli ka see inimene, kes kannustas Volodinit võistlustel osalema. „Nüüd ma enam ise ei võistle, kuigi ma käin võistlustel endiselt, kuid nüüd juba kohtuniku rollis.“
Noortele tulijatele soovitabki meister olla aktiivne, end koolitada ja käia oma oskusi võistlustel näitamas. Ta rääkis, et just tänu võistlustel saadud heade tulemuste tõttu kutsuti teda 16 aastat tagasi Tallinnasse tööle.
Viimased 11 aastat kuni pandeemia alguseni töötas Volodin 2-3 korda nädalas Tallinnas ja ülejäänud aja Eedeni Aias. Kuni 15. märtsini aastal 2020 – see saatuslik kuupäev andis tõuke, mille tulemusena ta ostis ära eelmistelt omanikelt Eedeni Aia.
„Olin parasjagu Tallinnas tööl,“ rääkis meisterjuuksur. „Pidin tulema bussiga koju, kuid eriolukorra tõttu bussid ei sõitnud. Mõtlesin, et kui ma ei saa normaalselt tööl käia, siis pean oma plaanid ümber vaatama ja paiksemaks jääma.“
Ja nii saigi Vladimir Volodinist ettevõtja. Mingeid traagilisi juhtumeid ettevõtja elust tal rääkida pole. Valdkond, milles ta tegutseb on talle läbi ja lõhki selge. Pealegi on tal suurepärane meeskond, kopsakas kliendiportfell, kuhjaga pealehakkamist ja mis peamine – optimistlik meel.
"Minu naine, Natalja Volodina on samuti minuga. Ta on podolog (ravipediküür). Tänu talle on mul ka lihtsam äri teha. Koos on kergem! See on meie ELU!" lisas Vladimir Volodin lõpetuseks.
Aga kas koroona kliente ära ei võtnud?
- Kuigi Eedeni Aia omanik Vladimir Volodin eelistab tegeleda lühikeste juustega, ei saa ta välja tuua ühte konkreetset kliendiprofiili. Ka Belle Stuudio omanik Marge Kallaste ütleb, et klientuur on mitmekülgne, ning Rakvere salgongidesse võtavad tee jalge alla ka kaugematest piirkondadest kliendid. Foto: Kristina Litvjak
„Õnneks on meil Eestis olnud salongid kogu aeg avatud, mitte nii nagu Hispaanias - seal pani riik kõik kinni, meil on kogu selle aja jooksul olnud võimalus kliente vastu võtta,“ tõi staarjuuksur esile.
Volodin rääkis, et kliendid käivad siiski lainetena - vahepeal rohkem ja siis jälle vähem, aga seda, et oleks olnud eriliselt raske klienti majja saada, kindlasti mitte. „Eedeni Aias töötavad kogemustega meistrid, kellel on oma klientuur,“ lisas ta.
Ka ei langenud Eedeni Aia meeskond šokki, kui detsembri elektriarve kätte saadi. „Me oleme rendipinnal ja pinna omanikul on sõlmitud fikseeritud hindadega pakett. Kuniks see leping kehtib, meil muret pole. Tahan uskuda, et energiakriis lahendatakse enne, kui meile praegu kehtiv energialeping lõpeb,“ märkis Volodin.
Sotsiaalmeediast on kuulda olnud, et Eedeni Aia meeskond otsib oma ridadesse uusi iluteenindajaid. „Meie salongi kasutada on 200 ruutmeetrit pinda, seega ruumi meil on ja pealegi on koos lihtsam.“
Ometi ei pidavat tegijate otsimisega olema nii lihtne, et paned kuulutuse ja järjekord tekib ukse taha. „Üldiselt meistrid ei tule end ise pakkuma, meistreid tuleb kutsuda,“ teadis Rakvere tipptegija rääkida. „Ka mind on alati kutsutud. Näiteks on võistlusel võimalus, et jääd kellelegi silma ja sind kutsutakse meeskonda.“
Praegu töötab Eedeni Aias 23 ilumeistrit.
Ka Belle Stuudio salong peab vastu
Valdavalt tegutsevad ilustuudiod selliselt, et rendivad iluteenindajatele töökohta. Töötegija on pigem nagu väikeettevõtja. Ka Eedeni Aed tegutseb selle mudeli järgi. Belle Stuudio seevastu on valinud teise tee ning seal toimetavad palgalised iluasjatundjad.
- Belle Stuudio juuksurid õppisid Vladimir Volodini käest nippe meestelõiksteks. Foto: Kristina Litvjak
Belle Stuudio omanik ja meisterjuuksur Marge Kallaste sõnul tõmbas koroona neil korraks siiski jalad alt. „Me ei teadnud, mida see viirus endast kujutab, kui kaua olukord kestab,“ rääkis Kallaste. „Osad kliendid jätsid ka tulemata, aga ma ei saa ka öelda, et meil oleks läinud halvasti.“
Kallaste: „Tegemist pole ka meie esimese kriisiga. Tuginedes kogemustele hakkasime kohe otsima lahendusi. Õnneks tuli riik appi palgatoetustega. See aitas meil saada esimesest ehmatusest üle. Meie naaberfirma lahkus, see andis meile võimaluse laieneda suuremale pinnale. Neis ruumides pakume möödunud aasta septembrist alates teenuseid meestele, mis on klientide poolt väga hästi vastu võetud.“
Kallaste sõnul on neil nüüd pinda 160 ruutmeetrit, mis annab hea hajutatuse – ka kartlikumad kliendid saavad end hästi tunda. Lisaks sellele annavad avarad ruumid võimalused koolitusi läbi viia.
„Kohe alguses otsustasime, et koolitamisest me kõrvale ei jää. Oleme osalenud palju veebikoolitustel, kuid kuna meil on nüüd endal piisavalt ruumi, siis me ei sõltu enam Tallinnas korraldavatest koolitustest, saame kutsuta koolitajad siia. Näiteks Vladimir Volodin siit samast Rakverest, Eedeni Aiast - ta on American Crew Menswork sertifitseeritud koolitaja - käis alles meil ja jagas meie juuksuritega oma kogemusi ja teadmisi.“
Kallaste arvas, et Eedeni Aia edu taga - nii nagu ka Belle Stuudio edu taga on suurepärane tiim. „Meeskonnast sõltub nii palju. Ja tean kindlalt öelda, et heal tegijal ei lõpe töö ka kõige suuremas kriisis – nii kaua kui ta teeb tööd hingega, nii kaua kui ta õpib ja areneb ning soovib kliendile pakkuda head teenust.“
Belle Stuudios töötab kokku 15 meistrit.
Seotud lood
Rakvere linnapea Triin Vareku sõnul vajavad linnaelanikud energiatoetuste taotlemisel väga palju juhendamist ning veebis jäetakse tihti taotlus pooleni. Ta arvab, et praeguse keerulise süsteemi asemel oleks võinud riik koostöös energiafirmadega inimeste arveid ise vähendada.
Mitmed Lääne-Virumaa kohvikud on kimpus suurte elektriarvetega, mille tasumiseks peavad nad hakkama järjest ja määramata ajaks toidu hindu tõstma või mõne muu mõjuva lahenduse leidma. Grillersi ja Assamalla kohvikupidajate sõnul pole ime, kui ühel hetkel peab burgeri eest koguni 10 eurot välja käima.
Palmse Viinavabrikus avatava uue söögikoha nimeks valiti sotsiaalmeedias korraldatud nimekonkursi kaudu Von der Pahlen.
Eesti Energia hinnakujundus ei vasta mingisuguselegi loogikale. See ei ole turumajandus, see on riiklik röövmajandus, kirjutab AQVA Hotelsi tegevjuht Roman Kusma.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.