1990ndate stiilis hinnatõus jääb mõneks ajaks püsima
Energia ja toiduainete veetud hinnatõusule ei ole leevendust loota, sest Ukraina sõda mõjutab otseselt mõlemat, samal ajal ei suuda rahatrükile pidurit tõmmata ka keskpank.
Toit on kahe kuuga kallinenud 8 protsendi võrra. Nii kiiret toiduainete hinnatõusu pole Eestis olnud alates 1990ndatest aastatest, mil praegust majandussüsteemi ehitati, märkis Swedbanki vanemanalüütik Liis Elmik. Foto: Andras Kralla
"Hinnad tõusevad väga kiiresti," tõdes Swedbanki vanemanalüütik Liis Elmik veebruari inflatsioonistatistikat kommenteerides. Elmiku hinnangul jätkub väga kiire hinnatõus lähikuudel. "Märtsis tõusevad energiahinnad veelgi. Hoogsast hinnatõusust hoolimata on tarbimine seni tugevat kasvu näidanud, kuid järgmistel kuudel peaks tarbimise kasv aeglustuma, sest hinnad tõusevad sissetulekutest kiiremini ja ebakindlus tuleviku ees on kasvanud," ütles ta.
Venemaa Ukraina suunas alanud agressioon muudab üsna kindlasti kinnisvaraturu liikumise suunda ja kiirust, kuid võib eeldada, et Eesti eri piirkonnad käituvad endiselt üsna sarnaselt.
Eesti majandust võib Kremli agressioon Ukraina suhtes mõjutada kolmel moel, kirjutab rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja Raoul Lättemäe.
Aktsiaselts Rakvere Vesi kavandab järgmise nelja aasta jooksul investeerida ligi kaks miljonit eurot. Investeering on küll üpris kopsakas, kuid veeteenuse hinda see märkimisväärselt ei kergita.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.