Uue koroonalaine ootuses: repressiivseid reegleid püüame vältida nii palju kui võimalik
Uue koroonalaine künnisel püütakse terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Urmas Sule sõnul totaalseid repressiivreegleid vältida nii palju kui võimalik.
Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Urmas Sule sõnul levib COVID-19 tükk maad laiemalt, kui teada on. Foto: Mailiis Ollino
"Selline on inimeste ja ühiskonna üldine ootus," sõnas Sule, kes vestles Meditsiiniuudistega eelmisel nädalal enda juhitavas Pärnu haiglas. Haiglas oli tol päeval sees alla kümne koroonapositiivse haige.
Terviseameti ülevaatest selgub, et nakatumiskordaja R on suuna alla võtnud ja haiglasse toimetati nädalaga vähem inimesi, kuid haiguse riskitase on keskmine ja suhtarv elanikesse kasvas. Viimase kahe nädala jooksul nakatus Lääne-Virumaal COVID-19 viirusesse 113,8 inimest 100 000 elaniku kohta.
Esmaspäeva hommikuse seisuga vajas haiglaravi 107 COVID-19 patsienti. 26. nädalal avati haiglates 97 uut COVID-19 haigusjuhtumit. Statistiliste näitajate järgi on haigestumus kasvutrendis.
Terviseameti nädalaülevaate kohaselt on COVID-19 haigestumuse langus pidurdunud. Pühadenädala tõttu pöörduti arsti poole küll vähem, kuid seda enam näitab statistika haigestumise kasvu.
Äripäev küsis eri riikide majandusväljaannete peatoimetajatelt ja ajakirjanikelt, milline paistab nende riigis majandusmeeleolu. Kuidas ettevõtjad vastu peavad ning millest rahvas räägib?riisiraportis saavad sõna Soome, Taani, Leedu, Läti ja Sloveenia.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.