Mees, kes üritas juurutada majanduslikult edukat sotsialismi
1985. aastal sai Mihhail Gorbatšovist Nõukogude Liidu liider. Ta soovis reformida diktaatorlikku riiki, kus inimeste elu läks üha kehvemaks. Stalin oli aga suurriigi vundamendi alla jätnud tiksuva pommi.
Mihhail Gorbatšovi reformid üritasid anda Nõukogude Liidule uut hingamist ilma stalinistliku vägivalla ja rõhumiseta. Foto: AP Photo / Scanpix
Imelises Ajaloos ilmus artikkel Gorbatšovist 2021. aasta oktoobris, kui möödus 30 aastat Nõukogude Liidu lagunemisest. Seoses Mihhail Gorbatšovi surmaga 30. augustil avaldame selle artikli uuesti.
Teisipäeval meie seast lahkunud Nõukogude Liidu viimases presidendis Mihhail Gorbatšovis nähti n-ö head tsaari, kuid tegelikult purustas ta selle müüdi, millest kahjuks Venemaal aru ei saadud, kirjutab Delovõje Vedomosti ajakirjanik Aleksei Šiškin.
Esimesel oktoobril möödus 30 aastat Lääne-Virumaa suurima tööandja OG Elektra asutamisest. Kolmeosalises lugude sarjas võtame kokku ettevõtte juhi Oleg Grossi teekonna Viru kolhoosi maaparandusinsenerist Eesti üheks edukamaks ärimeheks, räägime Grossi autodest ning tulevikuplaanidest. Sarja esimene osa keskendub algkapitali kogumisele nõukaaegses autoäris.
TTÜ vilistlasena töötasin 20. augustil 1991 Kuusalu kolhoosi abiettevõttes Bioestron, millest sai erastamise käigus alkoholitootja Remedia. Mäletan sellest ajast hirmu: ettevõtte, töötajate ja oma väikeste laste pärast, meenutab kunagine Remedia kommertsdirektor ja tänane toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.
See ülbus, millega Venemaal mõnitatakse Ukrainat või ka Eestit, on seotud siira usuga, et rahvad tahavad Vene lävele tagasi roomata ja andeks paluda, kirjutab etnoloogiadoktor Aimar Ventsel.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.