Kolmapäeval, 21. septembril toimub Rakvere linnakodaniku majamuuseumis fotograafile ja kirjastajale Carl Sarapile pühendatud fotoajaloopäev.
- Carl Sarapi autoportree kaameraga Rolleiflex. Foto: SA Virumaa Muuseumid
Eesti fotoajaloo üks tippe, Carl Sarap, ja tema elukaaslane Johanna Triefeldt elasid 1930. aastatel Rakveres, pidasid siin raamatu- ja kirjatarvete poodi ning pildistasid ja kirjastasid postkaarte. Sarap oli tõeline fotorändur, kes käis palju mööda Eestimaad ringi ning jäädvustas Eesti linnu ja külasid, arhitektuuri ja loodust. Carl Sarapi fotosid ja negatiive on säilinud mitmes Eesti muuseumis ja mäluasutuses, kõige suuremad kollektsioonid on Virumaa Muuseumide ja Tallinna Linnamuuseumi kogudes.
Seotud lood
Rakvere jalakäijate promenaadil on alates tänasest kuni augusti lõpuni avatud SA Virumaa Muuseumide näitus "Fotorändur Carl Sarapi Rakvere".
Eelmise aasta parima sporditeemalise pressifoto kangelaseks sai Rakvere mees, orienteeruja Sander Pritsik, kes auhinna pälvinud fotol suusatab lumetul rajal.
Värvikaid seiku meenutavad Aarne Vaik ja Viljar Vissel
Eesti president Alar Karis ütles, et otseselt ei seo teda Lääne-Virumaaga miski, aga siin on inimesi, keda ta võib nimetada omadeks ning paiku, mida talle meeldib külastada.
Praegu remondis olev Rehbinderi maja peaks uksed avama täielikult uuenenud sisuga järgmisel aastal. Ajaloolisse hoonesse tulevad mööblimuuseum ning üle hulga aja ka püsiekspositsioon Virumaa ajaloost.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.