Natuke kummaline on, et 90 aastat tagasi olid inimesed kimpus samade probleemidega, millega tänapäevalgi. Ka tänane meenutus algab just ühe taolise looga.
- Sellel Eero Olanderi erakogust pärit fotol on näha, et Harald Keimann parandas oma bussi kenasti ära - pilt on tehtud 1933. aastal Pärnus. Foto: Eesti Antiikautode Galerii
Ajaleht Virulane kirjutas 1932. aasta 11. oktoobril, et Rakvere linnapea Heinrich Avikson oli 8. oktoobril „koduteel oma igapäevasest töökohustusest linnavalitsusest dr. Friedrich Kreutzwaldi uulitsale, kus meie linna praegune esimene kodanik elab.
Laial tänaval kihutas talle kõnniteel tuhatnelja jalgrattal vastu üks väike koolijüts. Linnapea oli sunnitud sõiduteele astuma, sest vastasel juhul oleks ta kergesti võinud jalgratta alla jääda.
Seotud lood
Vanad kohtulood pakuvad üpris kummalist lugemist ning ka sedapuhku pole lood 90 aasta taguste kohtuasjadega sugugi teist moodi.
Vähemalt korra aastas, aga tegelikult isegi tihedamini käib uudistest läbi, kuidas ühe või teise Eesti omavalitsuse ametnik on käe valla või linna rahakotti pistnud. Ajalugu näitab, et taolised asjad juhtusid ka aastakümnete eest.
Prominentsematelt tegelastelt on ikka ja jälle küsitud, kus ja kuidas nad oma suvepuhkust veedavad. Tuleb välja, et tegemist on päris vana tavaga.
Ei tea, mis selles kevades nii erilist on, aga inimeste peades paneb ta igasuguseid mõtteid liikuma. Ja nii ajast aega. 1932. aasta 28. mai Virulane kirjutab koguni kahest meie kandiga seotud enesetapust, mis mõned päevad varem toime pandi.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.