Septembis CV-Online’i poolt läbi viidud tööturu monitooringust ilmneb, et vähenenud on töövõtjate rahulolu ja valmisolek töökoha vahetuseks on märkimisväärselt suur. Palgatõusu ootab 81% vastanuist.
Tööturu uuringu kokkuvõte baseerub CV-Online’i poolt septembris läbi viidud küsitlusel, millega uuriti töötajate rahulolu oma palgaga, valmisolekut tööandja vahetuseks ja töökoha valiku kriteeriumeid.
Töövõtjale suunatud uuringus osales 1102 vastajat, kelleks on tööealised inimesed erinevatest Eesti piirkondadest ja tegevusvaldkondadest.
Võrreldes veebruaris tehtud uuringuga on märkimisväärselt vähenenud oma tööga rahul olevate vastajate osakaal: 84-lt 74-le protsendile, olles siiski üsna kõrge.
Seotud lood
Millal hakkab inimene mõtlema töökoha vahetusele?
Möödas on ajad, mil ühele töökohale jäädi kümneteks aastateks. Ehkki erandeid leidub alati, jõuab iga tööealine inimene elu jooksul töötada mitme tööandja juures. Miks üldse tekib soov minna uut kohta otsima ja kas alati tuleks sellele soovile järele anda? Soovitusi jagab Finesta värbamisekspert Kerli Kadak.
Töö- või praktikakohta otsides on saadud kogemused sageli olulisemad kui töötingimused ja -tasu, kirjutab koolitaja Madis Lokotar.
Täiskasvanud inimene veedab pea poole oma elust tööl. Nii on lausa vältimatu, et töö mõjutab tema tervist. Istumine, astumine, tõstmine ja tassimine tunduvad nn talupojatarkused. Ent talupojad elasid keskmiselt 40aastaseks ja olid elu lõpus sageli Vargamäe Sauna-Madise moodi, kes omal jalal enam kõndida ei saanud.
230 päeva on aega minister olla, aga sellest reaalselt asjade tegemiseks jääb heal juhul 100 päeva, on juba kokku arvutanud värske tervise- ja tööminister Peep Peterson. Seni ametiühingute keskliitu juhtinud värske minister tunnistab, et sügeleb tegudele.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.