Rahaasjade teabekeskuse uuringu järgi tunnevad pooled Eesti pered, et nende rahaline seis on poole aastaga halvenenud. Seejuures pole koguni veerandil sääste või neist ei jätku isegi ühe kuu kulutuste katmiseks.
- Kolmandik peredest on pidanud rahapuuduses säästud kasutusele võtma. Foto: Erik Prozes
Swedbanki rahaasjade teabekeskuse värske uuring näitab, et 55% Eesti peresid hindab oma rahalist olukorda praegu halvemaks kui veel kuue kuu eest. Seejuures hindab 33% peresid oma rahalist seisu halvaks või väga halvaks.
Kümnendikul peredest on majanduslik olukord tunduvalt või mõnevõrra paranenud, 36% jaoks on olukord jäänud muutumatuks.
Küsitluse eesmärk oli lisaks majandusliku olukorra tajumisele lähemalt uurida, milliseid otsuseid on hinnatõusuga hakkamasaamise nimel tehtud.
Seotud lood
Finantsvaldkond on lihtsalt üks valdkond elus, mille eest tuleb hoolt kanda, ütles investor ja rahatarkuse jagaja Jekaterina Tint saates „Delovõje ljudi“, kus ta võrdleb teadlikku raha juhtimist dieediga, mille puhul tuleb samuti eesmärgid ja tegevusplaanid kirja panna.
Igakuist eelarvet söövad kõige enam just väikesed pidevad kulutused, mis panga väljavõttel paistavad justkui tühised ja kahjutud.
Pandeemia muutis Eesti elanike ostuharjumusi. Turu-uuringufirma NielsenIQ tõdeb, et alates piirangute algusest kasvas veebikaubanduse populaarsus, füüsilistesse kauplustesse minnakse harvem ja seal viibitakse vähem aega.
Õppejõud ja isa Kristjan Liivamägi jagab soovitusi, kuidas tasub igal vanemal hakata oma lastele varakult rahatagavara koguma ning rahatarkust õpetama.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.