Ühiskaubamaja tõmbas rahvast niigi - taamal on näha, et just seal - Tallinna ja Laada tänava nurga kandis on inimesed. Foto: Erakogu
Sündmus oli nii tähtis, et ajaleht Virulane kirjutas 21. novembril 1929: „Eila õhtul võis näha omapärast pilti Rakveres Tallinna uulitsal, Erna kaupluse ees. Seal katkestati järsku liikumine — ei tea kelle poolt — ja rahvas hakkas kogunema Ühiskaubamaja vaateakna ette.
Peidetud varandusi on ikka taga aetud, kuid enamasti on jutt peidetud kullast jutuks vaid jäänudki. Üks taoline jutt liikus Rakveres 1929. aasta septembris.
Omal ajal olid ülimalt populaarsed põllumajandusnäitused, mis tõmbasid rahvast murruna kokku. Tänapäeval peetakse Tartus küll Maamessi, aga aastakümnete eest peeti näitusi igas maakonnas. Küll mitte igal aastal.
Omal ajal oli usuhullukesi pea igal pool ning nad elasid oma hullust päris kummalisel moel välja. Aasperes näiteks arvasid usuhullud, et hobune on kurjast vaimust vaevatud ja üritasid kurivaimu hobusest saunas välja vihelda.
Kui meil praegu ei ole ikka veel täpselt aru saada, kui palju ikkagi automaksu maksma tuleb hakata, siis 16. aprillil 1929 tegi ajaleht Virulane kenasti selgeks, millised automaksu määrad tollal olid.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.