Tänavune kartulisaak jäi Lääne-Virumaal põua tõttu mullusele veidi alla. Kartulipealinna Simuna mail tuli kuivast pinnasest kõige paremini välja rahva lemmiksort Milva.
„Näiteks Rapla kandis andis hoopis Lilly väga hea saagi, Lõuna-Eestis kasvasid mugulad üldse paremini kui Põhja-Eestis – kõik oleneb, kui palju kusagil vihma maha tuli,“ selgitas kartulikuningaks ristitud Gustav Põldmaa, kes kasvatab Simuna kandis kartulit sajal hektaril.
Eesti kartulipealinnas Simunas kartulit kasvatav Gustav Põldmaa ei ole kordagi jõudnud mõelda ametist loobumise peale. Tema haritava maa pindala on suurem kui Rakvere linna ja Kadrina aleviku pindala kokku.
Ettenägelikud kartulisõbrad alustasid maaharimisega juba sügisel, kuid kel alles nüüd tärkas soov ise omale mugulaid kasvatada, pole ka veel päris hiljaks jäänud. Allpool on väärt nõuanded kõige-kõige algajamatele maaharijatele.
Ärina küla talunik Mati Mere juhib juba firmat Pandivere Kartulikasvatus OÜ ja kasvatab seitset põhisorti kartulit 40 hektaril. Ta on kartulit kasvatanud 30 aastat. Kartuli kasvatamine oli ka tema isa Jaani suur hobi.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.