Statistikaameti andmetel elas 2021. aastal suhtelises vaesuses 22,8 protsenti ja absoluutses vaesuses 1,4 protsentiEesti elanikkonnast. Lääne-Virumaa elanikest on suhtelises vaesuses 23,9 protsenti.
- Tasuta supiköökide külastajate arv kasvab pidevalt. Foto: Andras Kralla
Võrreldes 2020. aastaga suurenes suhtelises vaesuses elavate inimeste osatähtsus 2,2%, Lääne-Virumaal aga poole rohkem ehk 4,4 protsenti.
Statistikaameti rahvastiku- ja sotsiaalstatistika osakonna juhataja Anet Müürsoo sõnul näitab suhteline vaesus sissetulekute ebavõrdust riigis. „Suhtelises vaesuses elas mullu ligi 301 100 inimest, mida on ligi 30 300 võrra rohkem kui 2020. aastal. Nende inimeste leibkonna koosseisu arvestav kuu sissetulek oli väiksem kui 763 eurot,“ ütles Müürsoo.
Suhtelise vaesuse määr oli läbi aastate kõrgeim ja kasvas eelkõige vanemaealiste arvelt, seevastu lastega peredes see vähenes.
Seotud lood
Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina nendib, et möödunud aasta majanduskriisist said Eesti maakonnad väga erineva löögi - kui Tallinnas ja Tartus oli loodud lisandväärtuse vähenemine väiksem, siis Lääne-Virumaa oli suurimate langejate hulgas.
Palgad kasvasid eelmises kvartalis küll kõigis tegevusvaldkondades, ent samal ajal on suurenemas palgatulu ebavõrdsus – kõrgepalgaliste sissetulekud paisuvad kiiremini kui madalapalgaliste omad.
Keskpank tõstis intressimäära ootuspäraselt palju
Neljapäeval otsustas Euroopa Keskpanga nõukogu tõsta intressimäära 0,75 protsendipunkti võrra, mis tähendab, et äri- ja kodulaenud muutuvad järgmisel aastal oluliselt kallimaks. Praegu 2,1 protsendi juurde jõudnud 6 kuu euribor võib prognooside kohaselt järgmise aasta suveks tõusta 3,5–4 protsendi vahele.
Esimene ja teine sammas ei kindlusta jõukat vanaduspõlve, heal juhul vaid minimaalse äraelamise, kirjutab erakonna Parempoolsed juhatuse liige Tõnis Kons.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.