Sõjapõgenikud töötavad peamiselt töötlevas tööstuses
Eestis töötavatest sõjapõgenikest 60% leiab, et nad töötavad oma haridustasemest madalamal ametikohal, selgub Tartu ülikooli uuringu esmastest andmetest.
See-eest 35% sõjapõgenikest arvab, et töötavad oma haridustasemele vastaval töökohal. Üleüldse on 51% ajutise kaitse saanud täisealistest sõjapõgenikest kõrgharidusega, vahendab Äripäev.
Esmaspäeva õhtul toimus Lääne-Virumaa Keskraamatukogus jõuluõhtu Rakvere linna uussisserännanud lastele ja nendele peredele. Idee korraldada jõulupidu Rakveresse elama asunud inimestele, kelle igapäevane keel pole eesti keel, sündis koostöös raamatukogu ja linnavalitsuse uusisserändajate projektiga.
Rohuaia tänaval asuv Tallinna Tehnikakõrgkooli ühiselamu pakub hoone kolmandal ja neljandal korrusel pikaajalist majutust sajakonnale Ukraina põgenikule. Käimas on viienda korruse renoveerimine, et pakkuda majutusvõimalust veel 60-le põgenikule.
Suurettevõtja Oleg Grossi elus ei ole just sageli päeva, kui temalt raha ei küsita. Heategevusega on mees tegelenud alati, ehkki vahel kipuvad emotsioonipõhised annetused toimuma veidi tormakalt, tunnistas Gross ise.
Kuigi osa Ukraina põgenikke ootavad aktiivse töö otsimise asemel kohvri otsas sõjategevuse lõppu ja kodumaale naasmist, on ajutise kaitse saanud inimesed tublisti leevendanud tööjõunappuse all ägavaid sektoreid.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.