11. jaanuaril toimub Kadrinas Lääne-Virumaa Rattabaasi suusasarja 2023 esimene etapp. Sarnaselt eelmisele aastale koosneb sari ka sel aastal kaheksast etapist ning sarjal on ka toetaja, kelle nime võistlussari nüüd kannab.
- Lääne-Virumaa suusasari stardib juba 11. jaanuaril. Fotomeenutus eelmise aasta võistlusest. Foto: Lääne-Virumaa Suusasari
Sarnaselt eelmisele aastale on ka sellel aastal sari kaheksa etapiline. Sarja seitse etappi sõidetakse vabas suusatehnikas ja avatud stardis ehk start on avatud kella 17:00-19:00. Starditakse eraldistardist, vabas järjekorras vähemalt 15 sekundiliste vahedega (olenemata vanusegrupist). Vaid Mõedaku etapp sõidetakse klassika suusatehnikas, et valmistuda Tartu maratoniks.
Etapid toimuvad sellel aastal kolmapäeva õhtuti jaanuarist-märtsini:
11.jaanuaril Kadrina Terviserajal
18.jaanuaril Palermo Terviserajal
25.jaanuaril Ebavere Terviserajal
08.veebruaril Sõmeru Terviserajal
15.veebruaril Mõedaku Terviserajal
22.veebruaril Männikumäe Terviserajal
8.märtsil Tamsalu Terviserajal
15.märtsil Pariisi Terviserajal
Lääne-Virumaa Suusasari on ellu kutsutud eesmärgiga tõsta suusatamise populaarsust ja edendada piirkonna suusaelu. Sarja eesmärgiks on propageerida sportlikke eluviise, liikumisaktiivsust ja tutvustada maakonna eriilmelisi valgustatud suusaradu. Sobiva distantsi leiab endale igas vanuses ja tasemega suusasõber.
Võistlusklassid:
T/P kuni 8 a. (sünd 2015 ja nooremad) TILLUSÕIT
T/P kuni 9-10 a. (sünd 2013 - 2014) MINISÕIT
T/P 11-12 a. (sünd 2011 - 2012)
T/P 13-14 (sünd 2009 – 2010)
T/P 15-18 a. (sünd 2005 – 2008)
N/M 19-39 a. (sünd 1984-2004)
N/M 19-39 a.(sünd 1984-2004) Harrastajad (nimeline protokoll)
N/M 40-49 a. (sünd 1974-1983)
N/M 50 a. ja vanemad (sünd ...-1973)
Iga etapi eel avaldavad korraldajad eraldi juhised, kus on täpsemalt etapi koht, vastavalt lumeoludele distantsid iga vanuseklassi kohta ja muu vajalik.
Lääne-Virumaa Suusasari on 2022. aastal MTÜ Spordisarjad ja Lääne-Virumaa omavalitsuste poolt korraldatav 8 etapiline suusasari, kus etapid leiavad aset maakonna erinevatel valgustatud suusaradadel.
Eelmisel aastal võttis suusasarjast osa 294 osalejat, kellest lausa 38 osales kõikidel etappidel. Osalejaterohkeim oli Sõmeru Terviserajal toimunud etapp, millest võttis osa 162 suusasõpra.
Suusasarja põhieesmärgiks pole mitte võistlus ja tulemus, vaid suusasõidu emotsioon ja eriilmeliste suusaradade nautimine. Kõik osalejad on võitjad! Sarjas osalejaks loetakse kõik, kes on saanud tulemuse vähemalt ühel sarja etapil. Võistlus on individuaalne. Paremusjärjestus selgitatakse punktitabeli järgi igas vanuseklassis eraldi. Võistlusklasside üldvõitjad selgitatakse viiel etapil saavutatud kohapunktide liitmise teel. Igal etapil loositakse osalejate vahel välja loosiauhindu Rattabaas OÜ, Weekend Eesti OÜ jpt poolt.
Võistluse info, registreerimine, tulemused on leitav aadressilt www.suusasari.ee.
Seotud lood
Pikamaasport ei ole sada protsenti minu ala, sellepärast otsustasin selle hulluse ära proovida, ütles tänasel Viru maratonil lühemal distantsil viimasena lõpujoone ületanud Sigrid Tiikjärv.
Nädalavahetusel juhtus Mõedakul seikluslik lugu. 13-aastane Arpo Vahula pani suusad alla sooviga läbida liueldes lühike matkarada, kuid eksis ära ning läbis enesele teadmata hoopis 20-kilomeetrise maratoniraja.
Kui mu kõrvu jõudis kuuldus, et Tamsalus õpetab suusaproff Kaili Ots (endise nimega Sirge) seoses suusaliidu kampaaniaga tasuta suusatama, sündis hetkega otsus minna ja endiselt olümpiakoondislaselt endalt juhendamist saada.
Meenutab esimese maratoni võitja
Ajal, mil järjekordse Viru maratonini on jäänud napilt kümme päeva, on paslik meenutada 40 aasta tagust aega, mil leidis aset esimene Viru maraton. Tollal olid etteotsa jõudmiseks lisaks heale suusavormile hädavajalikud ka defitsiitsed välismaised plastiksuusad.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.