Eesti Vabariigi aastapäeval täitub aasta traagilisest sündmusest, mil Venemaa väed alustasid sõda Ukraina riigi ja rahva vastu. Oma läbielamisi kahe kuu jooksul enne kodumaalt põgenemist jagas Ukraina pere tütar Nastja Besrušenko.

- Nastja Besrušenko jagas oma pere valusaid mälestusi ning lootustandvaid tulevikuplaane: “seda läbielamist ei ole võimalik sõnadega edasi anda”. Foto: Karoline Nõmmeloo
Nastja on noor Ukraina neiu, kelle kodulinnaks oli aasta aega tagasi Oleshki, Khersonise oblast, kus ta elas koos oma ema, isa ja väiksema õega. Tema tegeles koduriigis tantsimise juhendamisega, millega ta on saanud jätkata ka siin Eestis. Ema oli koduperenaine, keda leidis maja peal askeldamas või lastega tegelemas ning isa omas ettevõtet paatide ja laevade remontimise ning tuunimise vallas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vaata võidutöid
Aasta parima pressifoto auhinna pälvis Äripäeva fotograaf Andras Kralla, kes tegi ka aasta parima portreefoto. Selgusid ka parim uudis-, olemus- ja spordifoto.
Vinni-Pajusti kooli sõpruskool Lääne-Ukrainas Sambiri linnas võttis eile vastu Lääne-Virumaal kokku pandud abisaadetise, mille meie mehed – Aare Raam, Mart Pitsner, Andres Poll, Henry Kallaste ja Rauno Võrno ise kohale viisid.
Lääne-Virumaal on endale ajutise kodu leidnud üle 1200 Ukraina sõjapõgeniku ning seetõttu on suurenenud ka maakonna elanike arv.
Eestis töötavatest sõjapõgenikest 60% leiab, et nad töötavad oma haridustasemest madalamal ametikohal, selgub Tartu ülikooli uuringu esmastest andmetest.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.