Teadlane arutleb: kui keskkonnasõbralik on riidest poekott?
Kui kilekoti maine aastaid tagasi alla käis, võitis riidest kott tohutult populaarsust ja miks ka mitte – saab ju sellega korduvalt poes käia. Kindlasti keskkonnasõbralikum valik! Aga kas ikka on? Vaatame otsa riidest koti plussidele ja miinustele.
TalTechi materjalitehnoloogia bakalaureuseõppekava programmijuht ja vanemlektor Tiia Plamus ütleb, et riidest koti keskkonnasõbralikkuse hindamiseks tuleb võtta arvesse nii selle materjali, tootmist, kasutamist kui ka utiliseerimist. „Alustame sellest, et riidest kotte valmistatakse erinevatest materjalidest – peamiselt on need puuvillast või siis polüpropüleenkiust. Sellest kiust on tavapäraselt valmistatud toidupoodide kassades müüdavad kotid.“
Kolm aastat kestnud Pika tänava remondi käigus üles võetud tänavakive ja munakive ei visatud teps mitte ära, vaid hoiti alles. Nüüd võetakse need taaskasutusse, millega Rakvere linn lisaks rohelise linna lipu kõrgel hoidmisele aitab ka maksumaksja raha kokku hoida.
Kasutatud riiete poed ehk taaskasutuspoed ja roheline mõtteviis muutuvad aasta-aastalt levinumaks. Inimesed hakkavad vähendama või lausa eirama kiirmoe tarbimist ning ostavad kasutatud riideid.
Tapa vallavalitsus otsustas väljastada projekteerimistingimused energiasalvestise püstitamiseks Kullenga külla. Projekti vedaja on Sunmill OÜ, kes on saanud maaomanikega vajalikud kokkulepped ning soovib Lääne-Virumaale hakata rajama ka tuuleparke.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.