Kui viimastel talvedel on meil olnud põhjust kaasa elada kahevõistlejale Kristjan Ilvesele, siis Eesti kahevõistluse isaks peetava Uno Kajaku sünnist möödub täna 90 aastat.
Eesti kahevõistluse isa Uno Kajaku sünnist möödub 90 aastat. Foto: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
Tegelikult oli 9. mail 1933 Tartus sündinud, kuid Rakveres koolis käinud ja siin üles kasvanud Uno Kajak alguses üpris kahe vahel, sest tubli spordipoisina oli ta ka üpris kõva korvpallur. Suusahüpped sujusid tal päris hästi, aga murdmaasõit mitte nii väga.
Praegu üritab suusahüppemaailmas mehetegusid teha Artti Aigro ja kahevõistleja Kristjan Ilves lendab samuti päris kenasti. Esimeste eestlastena käisid suusahüppajatest maailmameistrivõistlusel Viljandimaa mehed Oskar Veldemann ja Eduard Raidla. Juba 1938. aastal. Kui Veldemann hukkus nõukogude vangilaagris, siis Raidla sõjajärgne elu oli seotud Rakverega. Ja just siis oli tänu talle suusaspordi kuldaeg Rakveres.
Väike-Maarja kalmistul on mälestuskivi kindralmajor August Kasekambile, kelle elutee katkes 5. oktoobril 1942 Venemaal Saratovi oblasti surmalaagris, ja tema abikaasale Lindale, kes puhkab Yorki kalmistul Torontos.
No olid kohe omal ajal spordimehed tegijad väga erinevatel aladel. Alles oli juttu Heinrich Paalist, täna meenutame aga Arnold Niggolit või eestistatud nimega Arno Niitmet. Ta oli küll kõva spordimees, kuid meie kanti on ta tõsisema jälje jätnud Tapa kooliõpetajana ja ka Tapa linnapeana.
Spordisõbrad teavad kindlasti tennisekommentaatorit Margus Uba ja ilmselt mäletab enamus ka tema legendaarset isa Toomast. Märksa vähem on neid, kes teavad, et Toomase isa ja Marguse vanaisa Reginald oli nii kõva spordimees, et jõudis isegi olümpiale.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.