Hea laulu tegemiseks pole vaja muud kui kolme duuri
Kui Kulno Süvalep 1954. aastal Rakvere teatri peanäitejuhiks tuli, oli teater kriisis. Süvalep tõi teatri põhjast välja. Aga rohkem teatakse teda ikka laulude kaudu, mida esitab Kaunimate Aastate Vennaskond.
Kulno Süvalep ja Amanda Lääne 1958. aastal Rakvere teatri lavastuses "Nilakanta aaria" Foto: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Kulno Süvalep sündis 4. augustil 1929 Tallinnas, tema isa Arnold Paul Schulbach oli ajakirjanik ja poliitik, kes kuulus Asutavasse Kogusse ning kolmel korral riigikogusse ja oli riigikogu sekretär.
Rakvere teatri ajaloos võib 19. juulit pidada üpris mustaks päevaks, sest sel kuupäeval on siitilmast lahkunud kaks kuulsat teatriga seotud lavastajat.
On üpris kummaline, et Kiirena tuntuks saanud Ervin Abel vihkas „Kevade“ tegelastest kõige enam just seda punapäist kõrendit. Aga saatuse vastu ei saa ja just Kiire roll saatis teda 30 pikka aastat.
Rakvere teatrimaja avati küll juba 24. veebruaril 1940. a. ja esimese etenduse, August Kitzbergi “Tuulte pöörises” esitas Rahvamaja ja Hariduse Seltsi näitering 25. veebruaril, kuid kutselist teatrit tollal Rakveres veel ei olnud.
Umbes 90 ja pisut enam aastat tagasi oli Rakvere ja Tapa jalgpallimeeskondade üks kõvemaid tegijaid nooruke ohvitser Alfred Rebane. 1960. aastal omistati talle tubli teatritöö eest Eesti NSV rahvakunstniku aunimetus.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.