Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) külastuskeskused kutsuvad kõiki huvilisi seenetarkust õppima. Septembris-oktoobris toimub üle Eesti seenenäituseid ja ühiseid seeneretki, kus metsaandide määramisel tulevad appi mükoloogid.
RMK seeneretked on väga populaarsed. Foto: Priit Luts
„Eesti inimene armastab metsas seenel käia ning tänavust head seeneaastat kinnitab üha kasvav postituste hulk sotsiaalmeedias, kus jagatakse fotosid oma rikkalikust seenesaagist,“ tõdes RMK külastuskorralduse osakonna loodusteadlikkuse spetsialist Liina Karrofeldt.
Ehkki Eesti loodust peetakse inimese jaoks üsna ohutuks, tuleks loodusesse minnes varuda infot ohtlikest seentest, taimedest ja marjadest. Kevadest sügiseni on infoliinil 16662 tihedalt päringuid ja esmaabi vajadusi erinevate looduslike mürgiainete tõttu.
Terviseameti mürgistusteabekeskuse andmetel tõi kuiva perioodi tõttu edasi lükkunud seenehooaja algus kaasa esimesed rasked mürgistusjuhud. Tallinna haiglates on hetkel ravil kolm patsienti, kellest kaks vajavad raske seisundi tõttu lisaks antidootravile ka neeruasendusravi.
Andsime kolmele Lääne-Virumaa restorani peakokale kaks ülesannet. Palusime kirjeldada, mis nende jaoks sümboliseerib Põhja-Eesti toitu ja jagada retsepti, mille valmistamisega saab igaüks hakkama. Head isu!
Sügiseks valmib Eesti ühe külastatavamasse matkakohta, Lahemaa rahvuspargis asuva Viru raba õpperaja lähistele kauaoodatud uus parkla kuni 90 sõiduautole.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.