Vanahärral hakkas naisterahva põlvede nägemisest paha
Vanu lehti sirvides leiab teine kord enam kui kummalisi lugusid. 95 aastat tagasi ehk 1928. aasta septembri keskpaigas juhtus Rakveres paar naiste (ja moraaliga) seotud (hale)naljakat seika, mis ka Virulase veergudele jõudsid.
Sellel Eduard Ole 1926. aasta joonistusel "Kohvikus" ei ole küll kujutatud sama naist, kellest loos juttu, aga küllap oleks ka tema põlved vanahärrat kõvasti ärritanud. Foto: Tartu Kunstimuuseum
Nädala sees on tööinimesed tööl ja aega seltsieluks jääb ikka rohkem nädalavahetustel. Nii nagu praegu, nii ka pea sada aastat tagasi. Suur erinevus on aga see, et 1928. aastal oli Eestis töönädala kestuseks veel ametlikult kuus päeva ja laupäevgi oli tööpäev.
Vähemalt korra aastas, aga tegelikult isegi tihedamini käib uudistest läbi, kuidas ühe või teise Eesti omavalitsuse ametnik on käe valla või linna rahakotti pistnud. Ajalugu näitab, et taolised asjad juhtusid ka aastakümnete eest.
Täpselt 91 aastat tagasi, 3. märtsil 1931 jõudis Venemaalt vangilaagrist koju Palmsest pärit laevakapten Arnold Jalakas, kelle juhitud laeva oli Nõukogude Liit 1929. aasta sügisel kaaperdanud.
Spordijuttu pole meie portaalis just liiga palju. Selle kompenseerimiseks üks lahe lugemine 90 aasta tagusest Rakvere meeste võistlusreisist lõunanaabrite juurde Riiga.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.