Kuidas tippsportlased investeerivad: kolme portfelli lugu
Sport ja investeerimine nõuavad mõlemad pikaajaliste eesmärkide püstitamist, kannatlikkust ja enesedistsipliini. Kas professionaalsed sportlased on seetõttu paremad investorid? Kolm tippsportlast räägivad, kuhu ja miks nad investeerivad.
Tippkergejõustiklase Magnus Kirti sõnul on noorte sportlaste seas ka neid, kel esimeste võidurahade kontole saabudes pea segi läheb ja kes raha lihtsalt tuulde lasevad. Tuleb aga mõista, mis on sulle suures pildis parim ja tulusaim. Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix
On teada tõde, et regulaarne sportimine toetab igakülgselt vaimset tervist, aidates asju selgemalt näha ning tõhustada mõttetööd, liiatigi teeb aktiivne liikumine head meie kehahoiakule ja füüsilisele tervisele. Kuid kuivõrd on märgata seoseid tarkade rahaotsuse ja süsteemse liigutamise vahel?
Eestlasele on maa püha. Maa on kõige kindlam investeering, sest sellega ei saa ju midagi juhtuda! See on tõde ja õigus, kui kõige drastilisemad stsenaariumid kõrvale jätta. See on investorile ühtpidi hea, aga samas ka halb, sest maa väärtus tõuseb aeglaselt ja igapäevaselt ei too see halvemal juhul üldse midagi sisse, vaid pigem toob kaasa kulusid.
Eelmisel sügisel jõudis eetrisse telesaade “Kodud rahaks”, kus muudeti nelja üürikorteri interjöör kahe nädalaga ja 1000eurose kuluga selliseks, et korterit polnud võimalik enam äragi tunda. Korteri väärtus üüriliste silmis hüppas selle peale lakke ja võimaldas omanikel mitukümmend protsenti kõrgemat üüri küsida.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.