Näitleja ja muusik Toomas Krall ehitas lapsena omale ise lampraadiost kitarri võimendi, käis eesrindlike komsomoliliikmete preemiareisil Odessas ja läks Dajan Ahmetovi käsul ülikooli. Kõigest sellest, aga põhiliselt muidugi oma elust muusiku ja näitlejana rääkis Krall põnevaid ja lõbusaid lugusid.
- Toomas Krallis läks kaduma teedeehitaja, aga temast sai suurepärane muusik ja näitleja. Foto: Rahel Lepp
„Lapsena oli minu hobiks elektroonikavidinate laialilammutamine ja tagasi kokku panemine,“ rääkis Toomas, et ta sugugi mitte sünnist saadik muusika sees ei kasvanud. „Kokku pannes jäi juppe alati üle,“ naeris ta. Et vanasti oli elektroonikat vähe ja seda hankida keeruline, võib arvata, et poisil seetõttu vanematelt nii mõnigi peapesu vastu tuli võtta.
Toomase vanemad on tegelikult pärit Lõuna-Eestist, kes raudteelasest isa töö tõttu ka Riias elasid, aga kui emal võõrsil elamisest isu täis sai, lasti isa tagasi Eestisse suunata. Suunati Tapale, kus tulevane muusik sündis, käis koolis ja elas oma elu esimesed 50 aastat. Alles viimastel aastatel on mees end Sagadi külas asuvasse maakodusse päriselt elama sättinud. „Maal on rahulikum,“ põhjendas ta.
Toomase elu on olnud küll kõike muud kui rahulik ning elukäik kirju kui tedremuna. Muusikusüdamega mehel ei olnud lapsena aega muusikakooliski käia. „Veidi aega käisin ja õppisin akordionit, aga see ei istunud mulle. Mind huvitasid võrrid, õunapuud, kuhu otsa ronida, ja vana sõjamoonaladu, kus käisime poistega padruneid ja lõhkemoona välja kaevamas,“ meenutas Toomas muiates. Suuremaid õnnetusi kui kord väheke näkku paiskunud püssirohtu ette ei tulnud.
Seotud lood
Bänd on tegutsenud 40 aastat
Ansambel Münt tähistab sel reedel juubelit tantsupeoga Kunda klubis – samadel lavalaudadel, kus noored mehed 1983. aastal alustasid.
"Viru võnked" 12. saade
Tapalt pärit näitleja ja lavastaja Tanel Saar räägib saates „Viru võnked“ erakordsetest juhtumistest nii lava peal kui lava taga. Karjääri jooksul on elatud üle ränk avarii teatrifestivalile sõites, samuti on omajagu segadust tekitanud paljud nimekaimud.
Nädal kordusõppusel
Vabakutseline näitleja Karl Robert Saaremäe (31), kes Musta Kasti teatris tantsib balletti (küll kohendatud koreograafiaga ja ilma varvaskingadeta) ja kes õige pea Rakvere teatris üles astub, haaras septembri keskel püssi ja läks koos mitme tuhande mehega ussisõnu õppima ehk reservväelaste õppusele.
Tapa muusika- ja kunstikooli mandoliiniõpetaja Tanel Sakrits (31) on üks kolmest Lääne-Virumaa õpetajast, kes seab 7. oktoobril autonina Tartu poole, kuhu on kutsutud riiklike hariduspreemiate nominendid.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.