Keskkonnaagentuuri seirevõrk koosneb enam kui 100-st vaatluspunktist, kuid soovib alati ilma kohta veel rohkem informatsiooni saada. Siin saavad appi tulla vabatahtlikud.
- Vabatahtlikud lumemõõtjad on oodatud appi. Foto: Keskkonnaagentuur
Eesti on küll pindalalt väike riik, aga ilmaolud võivad erinevates maakondades suurel määral lahkneda. Selleks, et saada veel täpsem pilt ja mõõtmised võimalikult paljudest paikadest on oodatud kõigi vabatahtlike vaatlused ILM+ äpis. Kui on soovi, saab jagada pilte ning videoid koos kommentaaridega, milles saab kirjeldada, milline ilm on parasjagu Sinu asukohas.
Seotud lood
Keskkonnaagentuur on Keskkonnaportaalis täiendanud looduskaitsestatistika lehte kaitstavate alade kaitsekorra ja maaomandi infoga. Statistika on esitatud kasutajasõbraliku Tableau ülevaatena, mis muudab pikad ja keerulised andmeread kergesti mõistetavaks.
Kuigi kalendri järgi kestab veel mitu nädalat sügis, on akna taga juba tükk aega suur talv. Ka ilmateadlaste jaoks on talv käes, sest nendel on sügiskuudeks september, oktoober ja november.
Tänavu on sündinud uus rekord riiklikus seires – lennuloendusega registreeriti Eestis 6 324 hallhüljest.
September oli õhutemperatuuri osas rekordite kuu – nii sooja septembrit pole varem olnud. Sademeid oli Eesti keskmisena tavapärasest enam ja ka päikesepaistet jagus rohkelt.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.