Tapal on Kivilo tänav. 2018. aasta sügisel nimetas vallavolikogu Kalmistu tänava elanike soovil tänava ümber. Kivilo nime oli tänav (õigemini küll osa sellest) kandnud ka enne sõda.
Hans Pudeli fotoateljees lavastatud pildil on lõbus ja väärikas seltskond - Jaan Kütt (vasakult), majaperemees Hans Pudel ise, Rudolf Kivilo ja Johannes Kask. Foto: Tapa muuseum
Virumaa Teataja kirjutas tänavanime taastamise puhul: „Kivilo perenime kandnud isiku kohta on teada, et tegemist oli vabadusvõitlejaga.“ Täpsustame siis pisut, sest täna möödub tänavale nime andnud Rudolf Kivilo sünnist 130 aastat.
Umbes 90 ja pisut enam aastat tagasi oli Rakvere ja Tapa jalgpallimeeskondade üks kõvemaid tegijaid nooruke ohvitser Alfred Rebane. 1960. aastal omistati talle tubli teatritöö eest Eesti NSV rahvakunstniku aunimetus.
Pärast Eesti annekteerimist Nõukogude Liidu poolt pääses eluga vaid mõni üksik Vabadussõja-aegsetest vanemohvitseridest. Üks neist õnnelikest oli Tamsalu lähedalt Kuie külast pärit Arnold Hinnom.
Ei ole väga palju paruneid, kes Eesti iseseisvuspüüdlusi toetasid, Eesti eest sõdisid ja ka riigikogus Eesti asja ajasid. Üks neist on kunagine Küti mõisahärra Georg von Stackelberg.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.