Lääne-Virumaa apteekide äritulemusi võrreldes hakkab silma Tiina Kompusele kuuluv Lilleoru apteek, mille kahe viimase aasta käive on olnud üle miljoni euro ning eelmisel aastal kasvas ka kasum.
Rakveres Tartu maanteel asuva Lilleoru apteegi omanik Tiina Kompus ütleb, et asukoht on kehv, aga neil on teised trumbid. Foto: Vladislav Musakko/Virumaa Teataja/Scanpix
„Asukoht on väga halb, oleme hästi äärelinnas, aga me hoiame tohutuid varusid ja ei piira varusid talvel ja suvel erinevate hooajatoodetega. Üritame defitsiiti vältida ja saada ladudest kauba kiirelt kätte. Valmistame ka ise ravimeid. Hoiame pidevalt apteegis erinevat sortimenti ja meid ei piira ka ükski hulgiladu. Oleme ise enda peremehed ja tellime mida tahame,“ loetles Kompus klientide teenindamise vahele enda apteegi tugevusi, mis on aidanud äärelinnas asuval rohupoel leida kundesid ka kaugemalt.
Kui Eestis on saanud tavapäraseks, et maapiirkondades pigem apteeke suletakse ning linnades avatakse, siis neli aastat apteegiäris tegutsenud Anu Lepasepp üritab ujuda Lääne-Virumaal vastuvoolu ja tõestada, et ka maale tasub uusi rohupoode teha.
Selle aasta kümne kuuga eestlased ostnud vähem kõiki kaupu peale ravimite ja peale detsembri ostupidu tuleb ilmselt mitu kuud vaikust, leiab Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik.
Kirglikke vaidlusi ja riigi suunas ähvardusi põhjustanud apteegireformi algusest on möödunud üle kolme ja poole aasta, kuid mitte ühtegi uut proviisoriapteeki pole selle aja jooksul Eestis asutatud.
Äripäev töötas läbi paarsada Eesti apteekide majandusaasta aruannet ning leidis mustreid ja diile, mis lubavad väita: apteegiturul käib suur näitemäng.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.