Elar Vahter toob Rakvere teatris lavale August Gailiti „Karge mere”
Rakvere teatri proovisaalis sai eelmisel nädalal esimest korda kokku lavastuse „Karge meri” trupp. Elar Vahter, keda teatakse peamiselt kui Rakvere teatri näitlejat, astub seekord hoopis lavastaja rolli.
Rakvere teatris algasid etenduse "Karge meri" proovid.
Foto: Kalev Lilleorg
Gailiti 1938. aastal ilmunud romaani sündmused viivad vaatajad maailmast eraldatud saarele, kalurite ja hülgeküttide kogukonda. Karmides tingimustes elavaid inimesi sunnib meri pidevale olelusvõitlusele, kuid selle taustal tuleb saarerahval silma vaadata ka oma unistustele, suhetele ja saatuse keerdkäikudele.
Lõppenud 2023. aasta oli Rakvere teatri jaoks rõõmutoov. Esietendus kaheksa uuslavastust ja teatriperega liitus kolm uut näitlejat: Tuuli Maarja Möller, Johannes Richard Sepping ja Laura Niils.
Rakveres Karmeli koguduse uues hoones tuleb peagi teatrifestival Fons Fest, kus viit etendust ja vestlusõhtuid ühendab erinevate lähenemisnurkade alt religiooni temaatika.
Rakvere teater kutsub 84. hooajal lisaks teatrietendustele osa saama ka rikkalikust eriürituste kavast, mis pakub kultuurihuvilistele nii vestlusringe, jalutuskäike, kontserte, mälumänge, näituseid kui ka koolitusi.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.