Rakvere linn osaleb piiriüleses projektis LIFE LATESTadapt, mille põhieesmärk on välja töötada looduspõhiste ja nutikate lahenduste näidisportfoolio linnade kliimataluvuse parandamiseks Eestis ja Lätis. Projekti raames paigaldati Rakvere linnavalitsuse katusele sademete intensiivsuse mõõtja.
- Rakvere linnavalitsuse katusele sademete intensiivuse mõõtja paigaldanud Nils Kändler Tallinna tehnikaülikoolist. Foto: Kristel Mänd
„Andur annab meile reaalajas teada, kui suur vihm Rakveres parasjagu sajab. Seni oli lähim ilmajaam, kust oli võimalik sademete infot saada Väike-Maarjas (Keskkonnaagentuuri ilmajaam). Kuna vihm võib olla paiguti väga erinev ja eriti kehtib see paduvihmade korral, on Väike-Maarja Rakverest liiga kaugel, et saada infot linnas sadava vihma kohta,“ rääkis Nils Kändler Tallinna Tehnikaülikoolist pressiteate vahendusel.
Seotud lood
Veebruar oli Eesti keskmisena normist soojem ja pisut kuivem, päikesepaistet jagus pikaajalisest keskmisest vähem. Jäävihm muutis mitmel päeval teed-tänavad uisuväljadeks ja veebruari viimastel päevadel mähkis ilm meid uduloori.
Kuigi kalendri järgi kestab veel mitu nädalat sügis, on akna taga juba tükk aega suur talv. Ka ilmateadlaste jaoks on talv käes, sest nendel on sügiskuudeks september, oktoober ja november.
Kliimamuutuste mõjud ka ärilises mõttes on eri kohtades radikaalselt erinevad ning probleemide kõrval on osa maailmast suures võidus, rääkis Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.
Enne pühi kiskus ilm küll sulale, kuid eilne jõululaupäev tõi talve tagasi. 90 aastat tagasi oli aga jõulude ajal nii soe ilm, et isegi sirelid läksid lehte.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.