“See ei ole seda väärt.” Uus maks võib tuua riigile saatanlikke üllatusi
Saatan peitub detailides – ettevõtete tulumaksust võivad pihta saada ettevõtjad, maksuamet ning Eesti kui soodsa maksukeskkonnaga riigi renomee. Enne maksu kehtestamist peab ministeerium leidma vastuse mitmele olulisele küsimusele.
“Õiglasem on, kui kõik maksavad vähe, mitte vähesed maksavad palju,” arvab EY Eesti maksuosakonna partner Ranno Tingas. Äripäev uuris tema käest, mis küsimustele peaks rahandusministeerium vastama, enne kui kehtestab uue maksu.
„Huvitavat keerukust saab olema," hoiatab maksuekspert Ranno Tingas.
Valitsuse hirm majanduse langusse rääkimise pärast on võrdlemisi õigustatud, sest valitsuse enda poliitika tüürib majanduskasvu nullimise poole, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Kristjan Pruul.
Vastupidiselt senilevinud arusaamale ei tõsta tulevane valitsus tulumaksu 24 protsendile: kaheprotsendilist julgeolekumaksu inimeste tuludelt hakatakse arvestama esimesest eurost.
Rahandusminister Jürgen Ligi tõdes, et veel ei ole teada, millisel kujul ettevõtete tulumaks kehtima hakkab. „Ma ei varja, et see on mulle halb uudis, kuid pean selle ellu viima,“ ütles ta.
Pikas perspektiivis hakkavad uue valitsuse maksumuudatused ettevõtluse arengut pidurdama. Peletavad välisinvestoreid, kahandavad siseturul tegutsevate ettevõtjate investeerimisvõimet ning alandavad eksportööride konkurentsivõimet, ütles Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja Aivar Hundimägi Vikerraadio päevakommentaaris.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.