Kastani puiestee on Rakveres kenasti korda tehtud ja liiklemiseks juba mõnda aega avatud. Nüüd on alanud protsess, et ennistada tänava kunagine nimi ehk Jaan Poska puiestee.

- See pilt peaks olema tehtud oluliselt hiljem ehk 1960 aasta paiku, mil tänav kandis (veel) Kastani puiestee nime. Kastanid on üpris noorukesed. Foto: SA Virumaa Muuseumid
95 aastat tagasi räägiti samuti päris palju Poska puiesteest. Kevadel sellest, et kas ikka ehitatakse sild üle Soolikaoja, suvel sellest, et silda hakatigi ehitama ja sügisel, mil sild valmis sai, oli kõneaineks hoopis olematu puiestee ise.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ilmselt mäletab nii mõnigi, et 2008. aastal otsustas Rakvere linnavolikogu, et Kauba tänavale ehitatakse üle raudtee viadukt. Algas aga majanduskriis ja viadukt jäi vaid unistuseks.
Kastani puiestee kannab seni veel sellist nime, kuid linnavalitsusel on plaan see tagasi Poska puiesteeks nimetada, sest pärast rekonstrueerimist seal enam kastaneid (eriti) pole. Poska puiestee ümberehitus oli päevakorral ka 95 aastat tagasi.
Kolmapäeval arutati Rakvere linnavolikogus Kastani puiestee remondiga seotud probleeme. Ka 95 aastat tagasi oli sama tänava remont päevakorral.
Omal ajal oli Rakvere Eesti mastaapides tuntud ja tunnustatud spordikeskuseks, kust vaatamata ülikesistele võistlus- ja treeningoludele võrsus kümneid arvestatavaid sportlasi. Rakvere staadion avati kõigi raskuste kiuste alles 29. mail 1930. aastal. Seega saab see teenekas spordiplats täna 93aastaseks.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.