Eestimaa Talupidajate Keskliit kuulutas välja 2024. aasta parimad talud. Hindamiskomisjon külastas kandidaate 5.-6. septembril ning valis nende seast välja parima noortaluniku, parima alternatiivtalu ning aasta talu tiitli võitja.

- Aasta noortalunik Teele Eskor. Foto: Tom Zuravljov
Aasta noortaluniku tiitli pälvis Teele Eskor Paevälja talust, mis asub Viru-Nigula vallas Kõrkkülas. Noor ja loomakasvatusele pühendunud Teele võttis üle isa Priit Eskorilt talu juhtimise ning avas hiljuti koos perega kaasaegse lüpsilauda, kuhu mahub 139 piimalehma. Paeväljal on piima toodetud 34 aastat.
Uus laut ehitati 2022. aasta 10. mail
suurpõlengus hävinenud lauda asemel. Samal õnnetul aastal tunnustas Noore loomaarsti-loomakasvataja fond Teele Eskorit stipendiumiga hea õppeedukuse, pere-ettevõttele pühendumise ja ühiskondliku aktiivsuse eest.
Lisaks talu igapäevatööle ja loomaarsti õpingutele Eesti Maaülikoolis on Teele aktiivne Eesti Noortalunike organisatsiooni liige, seistes väiketootmise mitmekesisuse ja maaelu säilimise eest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Talu toetanud E-Piim avas uue tehase
Augusti keskel avatud Paevälja uus farmihoone on sektoris üsna erandlik ja väärib tunnustust, ütles Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees Tanel-Taavi Bulitko.
10. mail võttis tuli Viru-Nigula vallas Kõrkkülas väikest farmi pidanud pererahva elutöö – maha põles lüpsilaut koos 30 lehma ja vasikaga. Ellu jäi vaid vastsündinud vasikas. Pere ei ole aga jäänud käed rüppe istuma, vaid hakkas koguma raha, et taastada farm.
Pisirohe OÜ tegevus on jõudnud järgmisse etappi – võrsete kõrval kasvab Tapa vallas Jootmel sama palju ka söödavaid õisi, mille peale on isaäranis maiad restoranid.
Järgmisel nädalavahetusel on juba kümnendat korda toimumas avatud talude päevad. Lääne-Virumaal avab külastajatele oma uksed 31 talu või maaettevõtet, neist 24 on avatud nii laupäeval kui ka pühapäeval, üks ainult laupäeval ja kuus ainult pühapäeval, 21. juulil.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.