Kuidas Rakvere mehed automatkal käisid ja mida loomaaias tehti
Tänapäeval leiab ajakirjandusest ikka aeg-ajalt reisikirju ja neid leidus ka 95 aasta eest. Virulane avaldas 9. novembril 1929 ühe isemoodi ülevaate autoreisist Rakverest Peipsi äärde.
Kuremäe kloostrit kujutaval vanal postkaardil on näha, et taolised teed võisid sügisel tõepoolest päris koledaks muutuda. Foto: Erakogu
Eks tollalgi käidi ka kaugemal ning kirjutati ka (kohati päris pikki, järjejutuna jooksvaid) reisikirju kaugetelt maadelt, aga sedapuhku siis kodumaine reisikiri. Mitte väga pikk ning põhirõhuga teedel ja nende olukorral ning eestlaste jaoks natuke võõral Kuremäe kloostril.
See oli küll vist eelmise sajandi kolmekümnendate aastate lõpul, mil Rakveret Eesti poripealinnaks tituleeriti, aga probleemid olid selleks ajaks kestnud juba pikalt.
Kastani puiestee on Rakveres kenasti korda tehtud ja liiklemiseks juba mõnda aega avatud. Nüüd on alanud protsess, et ennistada tänava kunagine nimi ehk Jaan Poska puiestee.
95 aastat tagasi, 1929. aasta 3. juuli varahommikul kella poole nelja paiku jalutasid Rakveres mööda Laia tänavat tuttavate juures toimunud peolt kodu poole 41-aastane Adele Pällo ja tema lapsed, 16-aastane Helmi ja just 14-aastaseks saanud Alex.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.