Kuidas võideldakse selle nimel, et alkohol alaealisteni ei jõuaks, rääkis Rakvere jaoskonna piirkonnapolitseinike grupijuht Kristi Rist.
- Rakvere jaoskonna piirkonnapolitseinike grupijuht Kristi Rist. Foto: Rahel Lepp
Kui alaealine tahab napsi võtta, tuleb tal leida täiskasvanu, kes talle selle ostaks. Kahjuks on see üsna lihtne, sest tegelasi, kes ühe euro eest lapsele poest ihaldatud märjukese välja toob, on palju ja seda teab ka Rist, kelle meeskond nende juhtumite lahendamisega (ja ennetamisega) tegeleb.
Seotud lood
"Lapsed on läinud julmemaks"
Möödunud nädalal politsei teeneteristi vastu võtnud Rakvere politseijaoskonna piirkonnagrupi juht Kristi Rist (42) mängis juba lapsena sugulastega pätti ja miilitsat ning vorpis võltspasse. 20 vormis veedetud aasta jooksul on talle kõige enam rõõmu valmistanud pisikesed asjad.
Aeg-ajalt satub meediaväljaannete terviseuudistesse artikleid, mis rõhutavad mõne alkohoolse joogi kasulikku efekti. Sellistesse kirjutistesse tuleks suhtuda kriitiliselt, kirjutab Tervise Arengu Instituudi alkoholi ja tubaka valdkonna juht Anneli Sammel.
Lääne-Virumaa jaemüügikohtadest kontrollis enne alkoholi müümist noore ostja vanust 56% müüjatest. Kaks aastat tagasi oli neid 44%, selgus kevadel tehtud testostlemistest.
Hõlma alt alaealistele e-sigarette ehk veipe müüvate täiskasvanute tabamine on politseile tööd pakkunud juba pikemat aega. Rakvere linnas on tuntud äritsemise kohaks bussijaama tagune jalakäijate promenaad.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.