Keskkonnaagentuur heidab aasta esimestel päevadel traditsiooniliselt pilgu sellele, milline oli möödunud aasta ilm. Kokkuvõtvalt saab öelda, et möödunud aasta oli eriliselt soe, päikesepaisteline ja sademeid tuli normist vähem.
Rannamõnusid sai eelmisel aastal nautida päris pikalt, kuigi juuli oli päris vihmane. Foto: Eiko Kink
Eesti keskmine õhutemperatuur oli 8,1 °C (norm 6,4 °C), see on 2. koht arvestatuna 1922. aastast. Veel soojem on olnud vaid 2020. aasta, siis oli Eesti keskmine õhutemperatuur 8,4 °C.
2024. aastal registreeris NORDLIS välgudetektorite võrgustik Eestis kokku 31808 pilv-maa välku. See on ligi viiendiku võrra rohkem kui perioodi 2005-2023 keskmine, milleks on üle 27 tuhande pilv-maa välgu. Võrreldes möödunud aastaga oli 2024. aastal äikest ligi 30% rohkem.
Tänavune oktoober kujunes keskkonnaagentuuri teatel pikaajalisest keskmisest soojemaks. Kusjuures oktoobri viimane kolmandik ei ole kunagi varem olnud nii soe.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.