Detsembri lõpus jõudis mitme kohaliku omavalitsuse ametnike pangakontodele kena lisakopikas. Ehkki tegu on avaliku rahaga, eelistasid mõned omavalitsused kõnealused käskkirjad dokumendiregistris salastada. Seaduslikku alust selleks aga pole.
- Avalikkusel on õigus teada saada, mille eest ja kellele avaliku raha arvel preemiaid makstakse. Foto: Liis Treimann
Riigiasutustes tehtud otsustest saab igaüks ülevaate dokumendiregistrist, mis on leitav vastava asutuse kodulehekülje avalehel. Seadus, täpsemalt avaliku teabe seadus, lubab dokumenti avalikkuse eest varjata ainult väga kindlatel juhtudel ja kindlaks ajaks. Et mõned omavalitsused on jõulude eel välja andnud käskkirjad, mis oletatavasti sisaldavad infot ametnikele makstavate preemiate suuruse kohta, pannud peale juurdepääsupiirangu ning teised omavalitsused mitte, jääb mulje, et info varjamise või mittevarjamise otsus tehakse kellegi kõhutunde või südametunnistuse pealt. Või teadmatusest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mullu teenis Lääne-Virumaa omavalitsuste ametnikest kõige suurema lisatasu Sirje Veiman, kes lisaks oma praegusele ametile Vinni vallasekretärina sai lisatasu ka Rakvere vallavalitsusest.
Omavalitsuste ametnikest teenis mullu Lääne-Virumaal kõige suurema lisatasu Kadrina valla ehitusspetsialist Aivar Aruja.
Avaldame ülevaate Lääne-Virumaa omavalitsuste ametnike palkadest. 176 ametikohast koosneva edetabeli tipus on Rakvere linnajuhid.
Jõulud saabuvad omavalitsuste ametnikele sarnaselt mulluse ja tunamullusega. Kes sai jõulupreemiat möödunud aastal, saab ka sel aastal. Pidu peavad vaid üksikud omavalitsused.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.