• 10.04.25, 14:51

Transpordiamet hoiatab: algab lumesadu ja teed muutuvad libedaks

Täna, 10. aprilli hilisõhtul jõuab loodest Eesti mandri kohale lumesajuala, laienedes kiiresti üle maa. Ka tuul on ööl vastu reedet tugev. Nullilähedaste ning miinuspoolele kalduvate tee- ja õhutemperatuuride, tuule ning talviste sademete koosmõjul muutuvad teeolud keeruliseks.
Suvekummidega täna-homme liiklusesse asja ei ole.
  • Suvekummidega täna-homme liiklusesse asja ei ole.
  • Foto: Andras Kralla
Keskkonnaagentuuri mudelprognoosi kohaselt võib lumekiht homme hommikuks mandri kesk- ja idaosas ulatuda kuni 5 cm, läänepoolsetes maakondades 1-2 cm.
Keskpäevaks saab saartel sadu läbi, pärastlõunal ka mandril lääne poolt alates sadu hõreneb ja muutub vesisemaks.
Transpordiamet palub liiklejatel olla liikluses ettevaatlikud, tutvuda enne sõidu alustamist teeoludega, valida sõidu- ja teeoludele vastav sõidukiirus ning hoida tavapärasest suuremat pikivahet. Samuti on oluline meeles pidada, et lubatud suurim sõidukiirus ei ole kohustuslik.
Suverehvidega soovitame täna öösel ja homme hommikupoolikul liiklusesse mitte minna ning võimalusel sõit edasi lükata või valida liiklemiseks mõni alternatiivne liikumisviis. Kui liiklemist edasi lükata pole võimalik, tuleb kindlasti sihtkohta jõudmiseks varuda sõitudeks tavapärasest oluliselt rohkem aega ning olla sõites ettevaatlik.
Lisainfot teeolude kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist Tark Tee.

Seotud lood

Uudised
  • 25.03.25, 23:42
Joobes juhid on põhjustanud maakonnas mitu avariid
Viimaste nädalate jooksul on Lääne-Virumaal juhtunud mitu liiklusõnnetust, kus autorooli on istunud alkoholijoobes inimene ja seadnud seeläbi ohtu nii iseenda kui teiste liiklejate elud, teatas Rakvere politseijaoskond.
Uudised
  • 31.01.24, 12:19
Libedus sunnib inimelude päästjaid ringiga sõitma
Viru-Nigula vallavalitsus andis teisipäeval Karell kiirabile, päästeametile, politsei- ja piirivalveametile teada teelõigust, kus libedusega lood paraku nii kehvad, et autod seda läbida ei saa.
Uudised
  • 21.11.22, 12:36
Libedus põhjustas mitu avariid
Pühapäeval toimus mitu liiklusõnnetust, sest autojuhid ei arvestanud muutunud liiklusoludega.
Uudised
  • 14.12.24, 09:45
Kehvade rehvidega sõitnud autojuht hukkus
Kohtla-Järvel põrkasid laupäva hommikul kokku kaks sõiduautot. Avarii oli sedavõrd raske, et üks autojuhtidest hukkus sündmuspaigal.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 11:13
TOP 3 sõiduautot, millel on üllatavalt odav aastamaks
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele