Henrik Hürdeni maali "Sisenemine veehingajate kuningriiki" (160x140x4 cm, akrüül lõuendil) alghind oli 1200 eurot, kuid lõpphinnaks kujunes tänavuse oksjoni lagi 12 500 eurot. Metafroorne teos sümboliseerib võõrasse keskkonda sisenemist, võimuga mängimist ja elu haprust.
Foto: Erakogu
Igal aastal ei saa teha müügihinna rekordeid, nagu mullu, mil kalleima töö hinnaks kujunes enampakkumisel 20 500 eurot (Alo Valge “Doomsday Blue”). Kuid tänavu purunes huviliste rekord, märkis galerii Art&Tonic galerist Reigo Kuivjõgi.
Galeristid ja kunstnikud tajuvad kasvavat huvi Eesti kunsti vastu ja soovi omale kunsti osta. See on kunstnikele, kes alles mõni aasta tagasi kooli lõpetasid, parajalt ootamatu, kuigi hea uudis.
Internet on võimas asi ja annab võimaluse ka kodust kaugemal silma paista. Nii jäid Rakvere tätoveerija ja kunstniku Raimond Kukuškini ehk ArtoRichi Instagrami postitatud maalid lõpuks silma maineka Madriidi galerii Monat tegelastele. Ning mees kutsuti ülemaailmsele kunstimessile Art World Fair.
Keha on tätoveeringutega kaunistatud iidsetest aegadest saadik. Kuidas tegutsevad tattoo-kunstnikud, rääkisid Rakveres Laada tänaval asuvas tätoveerimissalongis tegutsevad Must Ink Kristiina Antonis (34) ja Kati Sandberg (26).
Eesti kunstnike looming on jõudnud tehisintellekti andmebaasidesse, kus võib neid igaüks sisuliselt oma suva järgi kasutada, hoolimata autoriõigustest.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.