Valitsuse soov drastiliselt muuta olemasolevat maksupoliitikat jääb paljude sektorite vaates lühinägelikus ning toob kaasa maksubilansis pigem kasvava puudujäägi, kirjutab Hestia Hotel Groupi tegevjuht Kaisa Mailend.
- Hestia Hotel Groupi tegevjuht Kaisa Mailend. Foto: Tiina Kõrtsini / Õhtuleht / Scanpix
Turismisektorit valusalt puudutav majutusasutuste käibemaksuerisuse kaotamine, lisaks alampalga tõus koos kaasneva maksukoormusega lööb ennekõike riigi konkurentsivõimet ja rahalist sissetulekut. Suurem mõjusfäär saab taas olema maapiirkondades, sest kavandatav alampalga tõus, maamaks, automaks ja võimalik turismimaks toovad kaasa sealsetes piirkondades tänu kerkivale müügihinnale nõudluse tuntava jahenemise.
Maakeeli öeldes suretatakse ettevõtlus ja tihti ka õhinapõhine kogukonna koostöö lihtsalt välja. Väheneb töökohtade arv, tõuseb varimajanduse suurenemise oht, ääremaastumine on vaid allakäigu algus.
Seotud lood
Kui möödunud nädalavahetusel tähistas kogu kristlik maailm Jeesus Kristuse ülestōusmist, siis eestlastele jääb see nädalavahetus lisaks munade värvimisele meelde maksude ülestõstmispühana, leiab turismiettevõtja Roman Kusma.
Uue võimuliidu planeeritav käibemaksu tõus tingib eelkõige surve töötajate palgatõusule ja seeläbi ka lõpphindade tõusule.
Täna kirjutati alla leping Rakvere linnavalitsuse ja Eesti Kultuurkapitali vahel Arvo Pärdi nimelise muusikamaja ehitamiseks. Veidi enne seda oli allkirjad saanud koalitsioonileping, millega ette nähtav käibemaksu tõus muudab muusikamaja ehitamise enam kui 400 000 euro võrra kallimaks.
Rakvere järgmise aasta linnaeelarve arutelu käigus kerkis taas teravalt esile Rakvere linnavalitsuse ja hallatavate asutuste palgasüsteem, mis on seotud alampalgaga.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.