Riigikogu peaks valitsusele andma tuumaenergia töörühma raporti põhjal rohelise tule, et astuda järgmisi samme ja asuda õigusraamistiku väljatöötamise juurde, kirjutab riigikogu liige Yoko Alender (reformierakond).
Sellist tuumajaama on Eestile välja pakkunud Fermi Energia. Foto: GE Hitachi
Kui vana kaev ühel hetkel osutub kasutuskõlbmatuks ja uut pole ehitama hakatud, võib hoopis kuivale jääda. Võib tõmmata paralleeli põlevkiviga, millele Eesti energeetika aastakümneid toetus. Kordasime ühtaegu seda energeetika kontekstis trafaretseks muutunud vanarahvatarkust ja mõne eksperdi hinnangul kaotasime nii eelmise kümnendi, sest teatud skepsise ja vastuseisu tõttu venisid taastuvenergia investeeringud.
Uute investeeringute meelitamiseks rajavad Lääne-Virumaa omavalitsused maakonda kolm uut tööstusala, rääkisid saates "Virupärane ettevõtlus" Lääne-Virumaa ärivõimalusi analüüsinud Rivo Noorkõiv ja Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla.
Eestisse tuumajaama rajamise projekti uudsusest tingitud ehituse venimise ja kulude ületamise oht on suur, ütles keskkonnaühenduse Bellona tuumaprojekti ekspert Dmitri Gortšakov.
Eelmisel reedel Kiviõlis toimunud Virumaa tulevikku vaataval energeetikateemalisel seminaril tõdeti, et tuumajaam on oluline võimalus Eesti varustuskindluse suurendamiseks.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.