Milline on elu koos aktiivus-tähelepanuhäirega, kirjutab ajakirjanik Rahel Lepp.

- ATH-aju tegutseb justkui väljaspool enda omanikku.
- Foto: hippopx.com
ATH-epideemia näikse Eestis levivat sama jõuliselt kui mõni aasta tagasi covid. Häiret käsitlevaid lugusid ilmub meedias vähemalt kord nädalas ja eriti usinalt astuvad oma värske diagnoosiga (ja sellega kaasnenud valgustatusega) üles 30ndates naised, küllap selleks, et murda normaalselt funktsioneerivate inimeste skepsist, kes väidavad, et tegu on moehaigusega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rakveres tegutseb juba mõnda aega KEER Vaimse Tervise Keskus, kust saab abi erinevate murede korral.
Aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) võib olla vaibumatu, terve elu kestev katsumus, mis ilmutab end teinekord alles täiskasvanueas. Sageli siis, kui elu seab nõudmised, millega on raske toime tulla.
Käimas on emade vaimse tervise nädal
Sellest, mida tunnevad depressiooni põdevate laste emad, keda ühiskonna jaoks justkui polegi olemas, kirjutab arvamusloos ajakirjanik Rahel Lepp.
Sel laupäeval alustab aastateks soikujäänud ATH-laste vanemate tugirühm. Edaspidi hakkab tugirühm koos käima kord kuus argipäevaõhtuti. Tugirühma kokkusaamised toimuvad Näpi koolis, kuid sinna on oodatud kõik lapsevanemad üle maakonna.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.