Sel laupäeval alustab aastateks soikujäänud ATH-laste vanemate tugirühm. Edaspidi hakkab tugirühm koos käima kord kuus argipäevaõhtuti. Tugirühma kokkusaamised toimuvad Näpi koolis, kuid sinna on oodatud kõik lapsevanemad üle maakonna.
ATH-laste ajus keerlevad mõtted kui vurr, mis teeb keskendumise keeruliseks.
Foto: hippopx.com
Et ATH ehk aktiivsus- ja tähelepanuhäirega laste vanematel ei ole mitu aastat olnud võimalust tugirühmas käia, otsustasid Näpi kooli tugispetsialistid asja ise ette võtta. „Nõustame jooksvalt ka teiste koolide õpetajaid, kelle kaudu on meile jõudnud lapsevanemate soov ja vajadus taolise tugirühma järgi,“ põhjendas kooli eripedagoog Ave Ojasalu, miks härjal sarvist haarati.
Näpi kooli eripedagoog Ave Ojasalu on üks kolmest Lääne-Virumaa õpetajast, kes esitati tänavu riikliku hariduspreemia nominendiks. Ta ise on aga kindel, et selles vallas ei ole võimalik üksi mitte midagi ära teha.
Testi lisatud lehel enda emotsionaalset enesetunnet
Sa ei suuda mitte millestki rõõmu tunda. Hommikul mõtled küll, et täna tuleb ilus päev, aga voodist välja ronida ei suuda. Tahaks teki üle pea tõmmata ja mitu päeva seal lamada, et keegi ei segaks. Olla täiesti üksi, omaette…
Aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) võib olla vaibumatu, terve elu kestev katsumus, mis ilmutab end teinekord alles täiskasvanueas. Sageli siis, kui elu seab nõudmised, millega on raske toime tulla.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.