• 15.11.23, 11:19

Suviste piirkiiruste aeg sai läbi

Kolmapäeval, 15. novembril hakatakse Eesti riigiteedel eemaldama suvise suurima lubatud sõidukiiruse 110 km/h liiklusmärke.
Suviste piirkiiruste aeg sai läbi
  • Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja/Scanpix
Kõigil 2+1 ja teatud 2+2 teede lõikudel jääb kiiruspiiranguna kehtima 100 km/h. Mujal on suurimaks lubatud sõidukiiruseks 90 km/h. Samas on transpordiametil õigus valgel ajal ja heade sõidutingimuste korral kehtestada muutuva teabega liiklusmärkidega teelõikudel suurim lubatud sõidukiirus kuni 110 km/h.
Talveks jääb kehtima piirkiirus kuni 110 km/h kokku 197,5 kilomeetril ja 100 km/h kokku 151,3 kilomeetril. Suurem kiirus kehtestatakse neis kohtades, kus liikluskeskkond on selleks valmis. Neil lõikudel, kus on suurem oht metsloomade ja jalakäijate õnnetusteks, jäetakse talveks kiirus 90 km/h.
Tallinna–Narva maantee 2+2 lõigul alates Maardust kuni Aaspereni tänavu kiirust üle 90 km/h ohutuse kaalutlusel ei tõsteta. „Tallinna–Narva maanteel mõjutavad kiiruspiirangut mitmed asjaolud: valdavas osas ei ole takistatud metsloomade teele pääsemine, samuti on teel palju vasak- ja tagasipöördeid ning jalakäijad ületavad bussipeatuste piirkonnas teed,“ selgitas transpordiameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa pressiteate vahendusel.
Lisaks avaldab mõju ka madalam liiklussagedus Lääne-Virumaal, mistõttu eriti teisel sõidurajal libedustõrje materjalid ei tööta nii efektiivselt kui suurema liiklussagedusega teelõikudel.
„Liiklejatel on oluline meeles pidada, et suurim lubatud piirkiirus ei ole alati ohutu kiirus. Kindlasti tuleb talvisel perioodil jälgida tee- ja sõiduolusid ning valida sellele vastav kiirus,“ ütles Vaikmaa. „Talviste teeolude korral tasub möödasõitu vältida, ent kui on vaja seda teha, siis tuleb arvestada, et möödasõit on võib võtta oluliselt rohkem aega.“
Vaikmaa lisas, et kuna 2+1 teedel on möödasõidurajad piiratud pikkusega, siis tuleks seda ohtlikku manöövrit vältida. Ka 2+2 teedel võib möödasõidu sooritamisel teekatte libedus erinevatel sõiduradadel olla erinev.
Kiirust tuleb alandada, sest temperatuuride langus toob kaasa suurema libeduseohu. Et ohutult sihtpunkti jõuda, tuleb sõidukijuhtidel valida teeoludele vastav sõidukiirus ning ohutu sõidustiil. Talviselt libe tee vajab sõidukijuhtidelt suuremat tähelepanu ja teiste liiklejatega arvestamist. Lisaks võimalikule libedusele muudab liiklemise ohtlikumaks ka suur pimeda aja osakaal.
Transpordiamet soovitab enne sõidu alustamist vaadata teeolusid portaalist www.tarktee.ee. Enne talve tuleb sõidukijuhtidel üle vaadata oma auto ja selle varustus. Oluline on sõita tehniliselt korras ja talvehooajaks ettevalmistatud sõidukiga. Kontrollida, et pidurid, tuled ja kojamehed oleksid töökorras.
Lisaks tuletab amet meelde, et hiljemalt alates 1. detsembrist peavad kõikidel sõiduautodel all olema talverehvid.

Seotud lood

Kasulik
  • 18.10.23, 14:57
Mitmel pool Rakveres muudeti liikluskorraldust
Rakvere linnavalitsus muutis liiklusohutuse suurendamise eesmärgil mitmel tänaval liikluskorraldust.
Uudised
  • 15.05.23, 16:17
Tõukeratastega sõitjatele üritatakse uue seaduse abil päitseid pähe ajada
Kergliikurite populaarsus on toonud kaasa õnnetuste sagenemise, seda soovib majandusministeerium piirata seadusega.
Uudised
  • 15.02.22, 09:49
Einar Vallbaum: "Omavalitsuste kiiruskaamerad on jama"
Märtsist jõustuvad liiklusseaduse muudatused, mis võimaldavad edaspidi ka omavalitsustel liikluse rahustamiseks kiiruskaameraid paigaldada.
Arvamused
  • 24.07.23, 10:17
Liiklusohutuse edendamine Eesti moodi – tammume paigal, häid ideid napib ja süüdistame "kihutajaid"
Stagneerunud liiklusarenguga riigis süüdistatakse järjest kurjemal toonil pahasid autojuhte, keda tulevat üha rohkem jälgida ja karistada. Ent millal – või kas üldse kunagi – hakatakse mõtlema, et ehk on hoopis senised liiklusohutuse asja ajajad, lähenemised või ressursid ammendunud, küsib Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe.
  • ST
Sisuturundus
  • 05.08.24, 10:29
Milline on ettevõtte roll riigikaitses? Coop Pank: reservisti palga säilitamine on hea algus
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele