Dr Kristel Amjärv selgitab mis eristab migreeni „tavalistest“ peavaludest
Suure osa ärkvelolekuajast veedavad täiskasvanud koos oma tööperega. Tööl käivad ka inimesed, kel on rängad või kroonilised peavalu- või migreenihood, sestap on oluline teada, mis migreeni võib vallandada ja mida see endast kujutab.
Dr Kristel Amjärv (vasakul) räägib, mis tuleks peavaldusega arsti poole pöörduda ning millised ohud varitsevad käsimüügi-valuvaigistite pikaajalisel tarbimisel. Foto: Erik Prozes
Pealinna Perearstide juhataja dr Kristel Amjärv selgitab saates “Tervisetark”, mis eristab migreeni „tavalistest“ peavaludest, miks tuleks peavaludega arsti poole pöörduda ning millised ohud varitsevad käsimüügi-valuvaigistite pikaajalisel tarbimisel.
Sel aastal juba 13. korda toimuv Eesti Peavalu Päev kannab nime “Naised ja peavalu”. 9. märtsil toimuval veebikonverentsil saavad sõna perearstid, apteekrid, eriarstid jt spetsialistid.
Kiirtestidega seostuvad inimestel ilmselt eelkõige COVID-19 antigeeni testid. Ent kiirtestidega saab iseseisvalt teha enam kui kümmet erinevat analüüsi, mis aitavad erinevaid haiguseid tuvastada.
Kuigi värskes terviseuuringus hindasid enam kui pooled keskealised mehed oma tervist heaks, oli sama paljudel paraku kõrge vererõhk, mida nimetatakse ka "vaikseks tapjaks", sest see on peamisi tervisekaotuse põhjustajaid. Seejuures ei ole pooled mehed isegi oma kõrgest vererõhust teadlikud.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.