Pea 300 juulis Viru jalaväepataljonis teenistust alustanud sõdurit harjutavad Sirgalas automaadist R20 laskmist ja üksiksõduri oskusi.
- Viru jalaväepataljoni sõdurid harjutavad Sirgalas üksikvõitleja oskusi. Foto on illustratiivne. Foto: Andres Haabu
Välilaagri vastutava nooremleitnant Robin Kinnuneni sõnul saavad sõdurid vajalikke oskuste omandamisega hästi hakkama.
"Hetkel tundub, et motivatsioon on kõrge, mis väljendub positiivses meeleolus ning soorituste kvaliteedis. Väljaõpe intensiivsus suureneb järk-järgult – piltlikult öeldes alguses roomame ja siis kõnnime, et kursuse lõpuks ka jooksmiseni jõuda," ütles Kinnunen.
Kui eelmisel nädalal toimunud esimese välilaagri ajal keskenduti metsas hakkama saamiseks vajalikke oskuste – nagu näiteks söögi tegemine, maskeerimine, magamisaseme püstitamine – omandamisele, siis sel nädalal harjutavad sõdurid potentsiaalse vastase vastu tegutsemist üksikvõitleja tasandil.
"Laagri põhirõhuks on kolm laskeharjutust ja paralleelselt õpetame sõduritele erinevaid üksiksõdurile vajalikke oskusi nagu näiteks raadioside pidamine, tulejuhtimise käskluste andmine, tulepositsiooni valik ning telgi püstitamine,," sõnas Kinnunen.
Ajateenija reamees Daniel Kozelski on esimese kahe teenistusnädalaga rahul.
"Ma olen juba saanud endale häid sõpru, teenistuskaaslased on toredad, väljaõpe ei ole konti murdev ning on üpris põnev. Eks varajane ärkamine oli alguses raske, aga nüüdseks oleme ka sellega harjunud. Mina olen rahul, et tulin vabatahtlikult teenistusse ja arvan, et iga terve mees peaks oskama oma riiki vajadusel kaitsta," lausus Kozelski.
Üksikvõitleja põhioskuste omandamine, ehk sõduri baaskursus, kestab seitse nädalat ja lõpeb 3. septembril.
Baaskursuse vältel õpivad sõdurid tundma teenistusrelva, orienteeruma maastikul, tegutsema väliharjutustel ja omandavad esmaabivõtteid, teadmisi kaitseväelisest käitumisest ning kaitseväeteenistust reguleerivatest õigusaktidest.
Kursus lõpeb teoreetilisest ja praktilisest osast koosneva sõdurieksamiga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eelmisel nädalal alustas teenistust ligi 2000 uut ajateenijat, kellest pea pooled oli teenistusse saabudes COVID-19 vastu juba vaktsineeritud ning enamus mittevaktsineeritutest oli valmis seda tegema ajateenistusse asudes. Kokku on teenistust alustanud sõduritest 93 protsenti kas COVID-i vastu vaktsineeritud või valmis ennast vaktsineerima.
Sel nädalal alustab ajateenistust ligi paartuhat noort. Tapa väeossa saabub täna, homme ja ülehomme kokku 714 kutsealust, Jõhvi läheb aega teenima 267 noort. Suur osa värskeid ajateenijaid läks sõjaväkke koos klassikaaslastega.
Sel nädalal asus erinevates väeosades üle Eesti teenistusse ligi 2000 ajateenijat. 1. jalaväebrigaadi Tapa ja Jõhvi linnak saab 11-kuuks koduks ligi 1000 sõdurile.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.