• 04.02.25, 09:59

Haljala vald sai toetust miljööväärtuslike alade analüüsimiseks

Haljala vallavalitsus esitas projekti „Haljala valla miljööväärtuslike alade uuringu koostamine“ kohaliku ja regionaalse arendusvõimekuse meetmesse ning sai uuringu koostamiseks toetust üle 14 000 euro.
Vainupea küla.
  • Vainupea küla. Foto: Maa- ja Ruumiamet
Haljala vallavalitsuse ehitus- ja keskkonnateenistuse juht Janika Merisalu sõnas, et toetuse saamine võimaldab vallal läbi viia väga olulise ja vajaliku uuringu. „Tänane olukord, kus miljööväärtus on kõigi osapoolte jaoks üheselt defineerimata toob kaasa mitmeid vaidlusi planeeringumenetlustes ning tegelikkuses takistab teadlike ja kvaliteetsete ruumilise planeerimisega seotud otsuste tegemist,“ sõnas Merisalu ning lisas, et arvestades valla geograafilist asukohta ja looduslikke väärtusi, on teadlikud ruumilise planeerimise ja avaliku ruumiga seotud otsused ülimalt olulised.

Seotud lood

Uudised
  • 03.08.22, 09:03
Liisa Pakosta: pärandit tuleb hoida meie järeltulijate pärast
Muinsuskaitseameti uus peadirektor Liisa Pakosta on uues ametis tegutsenud tänaseks ühe kuu. Vana ja väärtusliku säilitamiseks on uuel juhil mitmeid värskeid ideid. Esmajoones peab ta oluliseks teavitustegevust, et inimesed hakkaksid veelgi sügavamalt mõistma, milleks ja kelle jaoks see kõik vajalik on.
Uudised
  • 06.06.24, 06:00
Vainupea rahvas võitleb suurte majade vastu
Vainupea külas on menetluses mitu detailplaneeringut, millega tahetakse sinna rajada rannaküla jaoks hiiglaslike mõõtmetega ehitisi.
Uudised
  • 22.04.24, 13:12
Kunda mõisa tööstushoonete kompleks tunnistati kultuurimälestiseks
Eelmisel nädalal jõudis lõpule mitme aasta pikkune protsess ja kultuurimälestisena võeti muinsuskaitse tiiva alla Kunda mõisa tööstushoonete kompleks.
Uudised
  • 17.06.24, 15:54
Väike-Maarja uus Grossi pood võib vajada arhitektuurikonkurssi
Väike-Maarjasse uue ja suurema Grossi poe ehitamine nõuab rohkem aega ja vahendeid, sest tegu on miljööväärtusliku alaga ja kinnismälestise kaitsevööndiga.
  • aripaev.ee
  • ST
Sisuturundus
  • 21.01.25, 08:00
Heldur Meerits: koolide edetabelid on kuritegelikud
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele