Vinni-Pajusti gümnaasiumi Ukrainas asuvat sõpruskooli abistama sõitnud virulasi koheldi piiril kui salakaubavedajaid. Pärast pikka ootamist ja põhjalikku läbiotsimist said nad lõpuks asuda koduteele.
- Paljud Medyka piirivalvurid kannavad seljal relva. Foto: Lisette Luik
Ajakirjanik Lisette Luik teeb kaasa reisi Poola-Ukraina piirile, kuhu Vinni-Pajusti gümnaasiumi ja motoklubi Aurum21 seltskond sõitis neljapäeval eesmärgiga viia sõpruskooli rahvale esmatarbekaupasid. Minnes anti küüti ka sõja eest Eestisse põgenenud Ukraina perekonnale, kes otsustas tagasi kodumaale minna. Miks nad sellise otsuse tegid,
saab lugeda siit.
Järgneb Lisette Luige reportaaž nendega piiril juhtunust.
Olles Yahodyni piiripunktis jätnud hüvasti ema ja nelja lapsega, kes suundusid tagasi oma kodumaale, suundusime Medyka piiripunkti, et viia toitu ja esmaabitarbeid Vinni-Pajusti gümnaasiumi sõpruskoolile Ukrainas.
Seotud lood
Ukrainlanna Zenja tuli sõja puhkedes Eestisse koos nelja lapsega. Peale kahte nädalat on ta aga võtnud suuna tagasi koju. “Mu vend on sõjaväelane ning ma ei taha teda ärajooksmisega alt vedada,” ütles Zenja ja hakkas nutma.
2. märtsil tegi Vinni-Pajusti gümnaasium oma Facebooki lehel üleskutse toetada Ukrainas, Lvivi eeslinnas asuvat sõpruskooli toetuspakkide, humanitaarabi ja esmaabivahenditega. Aktsioon viidi läbi Motokodu AURUM21 ja sõiduklubi Rakvere Raibe RC toel, kelle abil viidi kogutud kraam otse abivajajateni.
Inna Gordienko sai 23. veebruari õhtul kolleegilt hoiatuse: lahku Kiievist. "Mine sõida igaks juhuks Lvivi. Võib juhtuda, et täna hakatakse Kiievit pommitama."
Grossi Toidukaupade kesklaos komplekteerijana töötav Serhii Gavrilyuk oli üks esimesi ukrainlasi, kes sõja puhkedes oma perele Poola-Ukraina piirile järgi sõitis.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.