Äripäevas avalikustatud info suurtele ja tuntud Eesti firmadele koristusteenust pakkuva Krausbergi ukrainlastest töötajate 12tunnistest puhkepäevadeta tööpäevadest viis kriminaalasja algatamiseni.

- Koristusfirma Krausbergi kaubik. Foto: Andras Kralla
Äripäev kirjutas märtsis Krausbergi lekkinud töögraafikute alusel, et ettevõte rikub räigelt töö- ja puhkeaja seadust ning paneb oma ukrainlastest töötajad rügama suisa 400tunniseid kuid. See artikkel ilmus ka
Lääne-Virumaa Uudistes ning seda saab lugeda siit.
Lääne-Virumaa ettevõtetest on Krausbergi kliendiks olnud näiteks Rakvere lihatööstus.
Tööinspektsioon algatas märtsis ilmunud artikli järel väärteomenetluse. Nüüd ütles tööinspektsiooni peadirektor Meeli Miidla-Vanatalu, et kuna asjas ilmnesid kuriteo tunnused, on see üle antud prokuratuurile ning inspektsioonile edastatud info kohaselt algatati kriminaalasi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestis töötavatest sõjapõgenikest 60% leiab, et nad töötavad oma haridustasemest madalamal ametikohal, selgub Tartu ülikooli uuringu esmastest andmetest.
Kuigi osa Ukraina põgenikke ootavad aktiivse töö otsimise asemel kohvri otsas sõjategevuse lõppu ja kodumaale naasmist, on ajutise kaitse saanud inimesed tublisti leevendanud tööjõunappuse all ägavaid sektoreid.
Sel nädalal on Lääne-Virumaal alanud või taasalustatud 23 töökonkurssi, kokku on maakonnas aktiivseid tööpakkumisi 120 (nädal tagasi oli neid 94), selgub Töötukassa andmetest.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.