Paljusid tänaseid edukaid ja suuri ettevõtteid poleks olemas, kui 1980.-te aastate lõpul poleks olnud noori ja uljaid ettevõtlikke inimesi. Ja kui poleks olnud pisut vanemaid, kes noorte pealehakkamist tagant tõukasid ja sellest aru said.
![Omaaegsest korvpallurist sirgus majanduse eestvedaja ja tõsteliidu juht.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=8ef8d13b-2169-53b5-9226-09c8a29851bf&width=3840&q=70)
- Omaaegsest korvpallurist sirgus majanduse eestvedaja ja tõsteliidu juht. Foto: Tallinna tehnikaülikooli muuseum
Nüüdseks juba meie hulgast lahkunud kalatööstur ja firma M.V.Wool asutaja Mati Vetevool on meenutanud, kuidas tema ettevõte alguse sai.
Murdepunktiks oli 29. aprillil 1988 Keila kultuurimajas toimunud Harju RSN täitevkomitee väljasõiduistung, kus muude küsimuste seas oli ka punkt Vihterpalu kalandusühistu asutamisele loa andmisest.
“Üks süüdistus, mida ma enne seda kuulama pidin, oli umbes selline - ma tahtvat riigi kala püüda ja selle läbi rikkaks saada. Nii et ma ei olnud sugugi kindel, kas mulle luba ikkagi antakse,” on Vetevool rääkinud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi kuni 2000. aastani tuli poliitikasse astujatel anda süümevanne, sattus ka riigikogusse tegelasi, kelle minevik kahtluse alla seati. Üks taolistest oli Edgar Spriit, kelle sünnist möödub täna 100 aastat.
Rakveres ja Virumaal peaks olema piisavalt palju inimesi, kellele ütleb midagi Carl Timoleon von Neffi nimi. Oli ju see mees lisaks sellele, et ta kuulus ja tuntud kunstnik oli, ka Piira ja Muuga mõisate omanikuks.
Rakveres 16. detsembril 1908 pagari peres sündinud Nikolai Kultas avas Tallinnas Vabaduse väljakul kohviku, mis jõudis tegutseda vaid kolm aastat, kuid on siiani legendaarne. Tänu Kultase perfektsionismile ja heale ärivaistule kujunes kohvikust linna visiitkaart.
Eesti vabariigi esimene siseminister ja tuntud vandeadvokaat August Peet oli segatud mitmete hämarate tehingutega, mis aktuaalsed ka tänasel päeval.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.