1930. aasta kevadel kogunes hulk sektante Rakveresse viimsetpäeva ehk viimset kohtupäeva ootama. Paavsti surma tuules on ehk paslik sellel teemal pisut peatuda.
Ilmselt tuntuim viimse kohtupäeva käsitlus on Michelangelo loodud Sixtuse kabeli laemaal Vatikanis.
Foto: Wikipedia
Virulase ajakirjanik käis uudistamas, kuidas elu sektantide juures, kelle „pesa“ oli malmi tänaval, täpsemalt käis. Tollase kombe kohaselt artiklil autorit kirjas pole. Ilmus alljärgnev lugu „Ja rahvas saab sõnnikuks“ 26. aprillil 1930.
Rakveres tegutsenud usuühing „Ühendus Kristuses“ tundis end 90 aastat tagasi sügavalt puudutatuna nende vastu algatatud juurdlusest ja selle kajastamisest ajakirjanduses.
1932. aastal loodi Rakveres Vene emigrantide poolt usulahk "Ühendus Kristuses". Kunderi 1 tegutsenud kogudust süüdistati vaat et sajas surmapatus, aga läbi viidud uurimine suurt midagi ei tõestanud.
Rakvere Kolmainu kogudus oli pikalt käärinud, õigemini kahte leeri jagunenud. 90 aastat tagasi ehk 22. juulil 1931 sai koguduse jagunemine ka reaalselt teoks – asutati uus, Pauluse kogudus.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.